Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 25 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Dzień Dziecka w Czostkowie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2013_czostkow3_naglowek_P6050014_(Small).JPGNa ten dzień, dzień zabawy i prezentów dzieci czekały z niecierpliwością . Świętowanie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Czostkowie rozpoczęto już 28 maja. Nauczyciele przygotowali dla swoich podopiecznych wyjazd do kina „Helios” w Kielcach. Dla piętnastu osób  wyjazd był nagrodą w konkursie zbierania nakrętek. Koszty przejazdu wszystkim uczestnikom pokryli sponsorzy. Dzięki nim młodsi uczniowie mogli obejrzeć rozśpiewaną i roztańczoną komedię przygodową "Mambo, Lula i piraci", a starsi "Tajemnicę Zielonego Królestwa", pełne akcji i humoru widowisko w spektakularnym 3D.

4 czerwca, choć Dzień Dziecka już minął, na dzieci czekały kolejne atrakcje. Tego dnia w szkole, już po raz drugi, goszczono  księdza Józefa Dzwonka, poetę i podróżnika , człowieka biegle mówiącego w kilku językach,  autora ponad 30 książek, m.in.  „Brazylia”, „Islandia”, „Nasza Cudowna Pani z Guadalupe”. Na spotkanie zaproszono również  rodziców  i  ich najmłodsze pociechy. Zebrani  uczniowie, przedszkolacy i ich rodzice oraz nauczyciele mogli posłuchać pasjonujących opowieści  księdza o jego pobytach w Brazylii, Argentynie, Chile, Peru, Meksyku, o zwyczajach panujących w Indiach oraz podróżach  do Australii. Wszystkich szczególnie zaciekawiła metoda wydobywania z ziemi diamentów. Spotkanie ubogaciły melodie grane na skrzypcach przez zacnego gościa, a także piosenki przygotowane i zaśpiewane przez naszych uczniów. Na zakończenie zebrane dzieci otrzymały  prezenty: zabawki, słodycze, szkolne przybory, ubrania i różne inne gadżety. Najlepsi w szkole humaniści otrzymali długopisy przywiezione z USA. Były również prezenty dla szkoły -  kolorowa piłka i banknot studolarowy. Wszystkie prezenty ufundował ks. J. Dzwonek. To dzięki niemu buzie milusińskich były roześmiane.
Dobrej zabawy dzieciom nigdy dość, dlatego 5 czerwca przygotowano jeszcze  przedszkolakom prezent – niespodziankę.  Zaproszono profesjonalną fryzjerkę, która  malowała włosy  w przeróżne, kolorowe wzory, upinała i splatała kosmyki w warkocze i inne zabawne figury. Uczestnikom zabawy dopisał humor. Uśmiechy dzieci bawiących się w najlepsze dzięki tym atrakcjom, świadczyły, że był to doskonały pomysł. Dziękujemy p. E. Simlat  i innym sponsorom za poświęcenie swojego czasu i pieniędzy, by sprawić dzieciom trochę radości w dniu ich święta.

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria

 

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00