Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

RADOSNE ŚWIĘTO WSZYSTKICH DZIECI W SZKOLE W OLESZNIE

b_150_100_16777215_00_images_stories_2013_artykul_dzien_dziecka_2013_01_(Small).JPGDzień Dziecka to niewątpliwie jedno z najważniejszych świąt w uczniowskim kalendarzu. Tego właśnie dnia w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie zorganizowano Dzień Szkoły bez Przemocy. Jest to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli  i rodziców.

Uczniowie rozpoczęli obchody od spotkania ze swoimi wychowawcami, podczas którego przygotowywali piosenkę promującą życzliwe zachowania oraz projektowali plakaty plastyczne pod hasłem: „Ta ręka nie bije!” Następnie cała szkolna społeczność zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchała apelu na temat przemocy i agresji rówieśniczej przygotowanego przez uczniów klasy I gimnazjum. Po części oficjalnej wszyscy rozpoczęli wesołą i bezpieczną zabawę, podczas której przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali swoje talenty artystyczne - wokalne w konkursie muzycznym „Piosenka o życzliwości”. Jury wysoko oceniło występy wszystkich uczestników, gdyż były one bardzo ciekawe. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła jednak grupa 6 - latków, która zaprezentowała wyjątkowo ładny układ taneczny.    W nagrodę za włożony trud i wysiłek wszystkie dzieci oraz dorośli, którzy nadal czują się dziećmi, otrzymali słodką niespodziankę.  Jednak największą atrakcją dnia był plac zabaw, który zawitał na szkolne podwórko już o godz. 10.00. W tym czasie, gdy uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, karuzeli, trampoliny oraz  basenu z kulkami, nasi starsi wychowankowie uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej przez nauczycieli wychowania fizycznego. Po dniu pełnym wrażeń i beztroskiej zabawy wszyscy uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni udali się do domów. Mamy  nadzieję, że za rok znów będziemy się tak świetnie bawić!
Fundatorami placu zabaw oraz słodkich niespodzianek byli radni Gminy Krasocin i Powiatu Włoszczowskiego. W ich gronie znaleźli się:
•    pani Lucyna Ziętara
•    pan Antoni Drej
•    pan Grzegorz Sitkowski
•    pan Łukasz Karpiński.
Ponadto wsparcia finansowego udzieliła Rada Rodziców .


Organizatorzy
 

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria

 

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00