Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 24 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

Niezwykły prezent dla dzieci z Oleszna. Spektakl „Królewna Śnieżka” w wykonaniu rodziców „Kochaj i dawaj przykład” Janusz Korczak

 b_150_100_16777215_00_images_stories_2013_oleszno_2_naglowek_1_(Small).JPG9 czerwca w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie miało miejsce niezwykle rodzinne wydarzenie. Tego dnia po raz pierwszy w historii szkoły rodzice naszych uczniów zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wystawiając inscenizację baśni Braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

W niedzielne popołudnie sala gimnastyczna szkoły zamieniła się w barwną scenę teatralną na której pojawiły się bajkowe postacie. Szkołę odwiedzili: Śnieżka, książę, 7 krasnoludków, Macocha, zwierciadło oraz bajkowe wróżki.
Zazwyczaj to rodzice przychodzą do szkoły podziwiać występy swych dzieci, tym razem było inaczej. Nastąpiła zamiana ról, gdyż rodzice dzieci pięcioletnich przygotowali dla swoich pociech inscenizację. Dzieciaki z wypiekami na twarzy podziwiały występy swoich mam i tatusiów.  Rodzice przedszkolaków dali żywy przykład odwagi, pracowitości i miłości do swych dzieci. Wszyscy ciężko pracowali przez cały miesiąc, sami zadbali o fantastyczne kostiumy i rekwizyty. Jako aktorzy sprawdzili się znakomicie, widzowie byli pod ogromnym wrażeniem ich zdolności scenicznych.
Na zakończenie dzieci podziękowały swoim rodzicom, wręczając symboliczną czerwoną różyczkę i wypowiadając magiczne słowo „dziękuję”. Był to bardzo wzruszający moment, dzieci spontanicznie uściskały oraz ucałowały swoich rodziców. W niejednym oku zakręciła się łezka. Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Zofia Marcinkowska, która w kilku ciepłych słowach podziękowała rodzicom i organizatorom za włożony trud i zaangażowanie.
Po wystąpieniu pani dyrektor krasnoludki ruszyły w stronę publiczności, częstując wszystkich słodkościami ufundowanymi przez rodziców oraz radnych: p. Ł. Karpińskiego,  p. G. Sitkowskiego,  p. A. Dreja oraz p. L. Ziętara.   
Przygotowanie tego wydarzenia wymagało od rodziców ogromnego zaangażowania, wykazania się umiejętnością współpracy, przełamania nieśmiałości, ale naprawdę było warto! Miejmy nadzieję, że to wydarzenie zrodzi nową szkolną tradycję i w ślady rodziców pięciolatków  pójdą wkrótce inni?


                                                                 
Organizatorki:
p. I. Kwaca
p. A. Mietelska
p. B. Jasnos

 

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria  

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00