Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

I Gminny Turniej Gier i Zabaw w Bukowie pod hasłem ,,Żyjmy Zdrowo na Sportowo”

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_10_Turniej_Bukowa_n_IMG_2363.jpgOgromne emocje, rywalizacja i prawdziwa sportowa atmosfera panowała 07.06. 2017r. na boisku wielofunkcyjnym Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Piekielnica”, a nad wszystkim czuwały panie: Elżbieta Struska, Joanna Bebel i Iwona Żuralska. W turnieju odliczyły się wszystkie zaproszone zespoły, a mianowicie: UKS Bukowa, SP Krasocin, SP Czostków, SP Cieśle, SP Mieczyn, SP Oleszno i SP Bukowa.

Otwarcia zawodów dokonała Dyrekcja: p. Agata Kapelusz- Derejska i p. Beata Mazur, które miały za zadanie ocenić najlepszy okrzyk przygotowany przez drużyny. Wszystkie okrzyki były wspaniałe, wobec czego  po długim namyśle nagrodzono dwa zespoły, a mianowicie: SP Mieczyn i SP Bukowa. Okrzyk Bukowy -,,Czy wy gramy, czy przegramy, ale nigdy się nie damy” , okrzyk Mieczyna-  ,,Chociaż macie ładne gacie, to z Mieczynem  nie wygracie”. Następnie drużyny złożyły przyrzeczenie sportowe i rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Nad poprawnością konkurencji i oceną poszczególnych konkurencji czuwali sędziowie, którymi byli opiekunowie zaproszonych drużyn. Przekazywały one wyniki sędziemu głównemu, którym była p. Iwona Żuralska. Podczas całej imprezy panowała gorąca atmosfera rywalizacji. Sportowe zmagania wywołały u dzieci bardzo silne emocje, a element współzawodnictwa mobilizował wszystkich uczestników do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Wszystkie drużyny były dopingowane przez swoich kolegów, opiekunów a także przez przybyłych rodziców.

Dzieci były przygotowane profesjonalnie, o czym mogło świadczyć duże zaangażowanie samych uczestników zabawy. Uczniowie walcząc o punkty dla siebie i swoich placówek wykazali się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością współpracy w zespole, a przede wszystkim wspaniałą zabawą. Po gorących zmaganiach była chwila na poczęstunek i ugaszenie pragnienia.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna UKS ,,Piekielnica” z Bukowy, drugie miejsce przypadło także drużynie z Bukowy trzecie miejsce zdobyła  drużyna z Oleszna.  Punkty i miejsca uzyskane przez każdą drużynę miały  wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie dzieci biorące udział w zabawie były zwycięzcami.

Turniej zakończył Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński, Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie, oraz Prezes Klubu Piekielnica – p. Elżbieta Struska wręczając wszystkim drużynom puchary i dyplomy, zawodnikom -medale, segregatory. Były również życzenia i słodkości dla wszystkich uczestników. Sponsorem wszystkich nagród był Pan Henryk Migacz za co mu serdecznie dzię-ku-je-my!

Dziękujemy Dyrektorom Szkół oraz opiekunom drużyn i nauczycielom przygotowującym dzieci  za pomoc i zaangażowanie w sprawnym przeprowadzeniu zawodów i zabaw dla dzieci. Rodzicom i kibicom dziękujemy za przybycie i głośny doping, a wszystkim małym sportowcom z naszej gminy za wspaniałą rywalizację.

Turniej był również okazją do podziękowania i przyznania tytułu Honorowego Przyjaciela Szkoły dla p. Henryka Migacza., p. Ireneusza Gliścińskiego i p. Zbigniewa Żarnatala.

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00