Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Panie z Gminy Krasocin „ górą” na Powiatowych Targach Runa Leśnego Włoszczowa 2017

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_8_Runo_Lesne_n_P1110233.JPGW ostatnią niedzielę września po raz kolejny we Włoszczowie odbyły się Powiatowe Targi Runa Leśnego. Gminę Krasocin reprezentowało aż 5 Kół Gospodyń Wiejskich z następujących miejscowości: Skorków, Występy, Mieczyn, Czostków i Cieśle. Gospodynie z Ciesiel przygotowały różne ciasta z jagodami, ale największą popularnością na ich stoisku cieszyły się zapiekanki z leśnymi grzybami. Stoisko KGW Czostków było bardzo „leśnie” przyozdobione, gdyż głównym jego elementem był płot wykonany z brzóz…

Można było również podziwiać poroże z Jelenia. Strona kulinarna również nie odstawała od normy – były suszone grzybki, konfitury z owoców runa leśnego, pyszne pierogi, ciasto z jagodami itp. KGW Mieczyn zaskoczyło „Duchem lasu” , który oferował swoje dobra, ale i również zapraszał gości do degustacji smakołyków przygotowanych przez Panie z Mieczyna. Na stoisku można było również podziwiać żurawinki rosnące na mchu oraz koszyki pełne prawdziwków. Wyróżnikiem stoiska ze Skorkowa był strażnik leśny z czerwonym kapturkiem… Głównym smakołykiem Skorkowianek były ciasteczka wyglądające jak „maślaki”. Oprócz tego można było spróbować m. i in. „żurawinówki” – nalewki i innych przysmaków. Wizytówką stoiska KGW Występy był drewniany rower wraz z drogowskazem: Leśniczówka 0,02 m. W konkursie na najładniejsze stoisko wystawowe również „ górą” były Panie z naszej gminy. I miejsce zdobyły Panie z KGW Występy, natomiast III miejsce zajęło KGW Skorków. Gospodynie z naszej gminy to nie tylko wyśmienite kucharki, ale i wspaniałe tancerki, które potrafią „ rozkręcić” każdą imprezę. Do tańca porwały wszystkich gości. Nie zabrakło również występu wokalnego Pań z KGW ze Skorkowa. Wszystkim nagrodzonym Kołom serdecznie gratulujemy !

 

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria  

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00