Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_8_CZYTANIE_n_IMG_0001.jpgCzytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu. Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie naszych uczniów do czytania książek i czasopism.

Uczniowie wykonali plakaty informujące o obchodach w naszej szkole i nikt już nie ma wątpliwości, że „czytanie to frajda” czy „czytanie to kochanie”. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zatem 29 września 2017 r. o godzinie 8.00 rozpoczęło się "wielkie szkolne czytanie". W  każdej klasie, na świetlicy, bawialni, w przedszkolu i na sali gimnastycznej, łącznicy z biblioteką oraz chętni czytelnicy, czytali  na głos przez 15 minut fragmenty nowych, ciekawych książek, a także audiobooków zakupionych z projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. A jest ich w naszej bibliotece szkolnej ponad 700, więc było z czego wybierać. Cel został zrealizowany. Kolejki do biblioteki po książki są coraz dłuższe. Należy dodać, że wypożyczają je nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele, rodzice i inni pracownicy szkoły. Nie ma się co dziwić – czytanie łączy pokolenia.

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00