Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ślubowanie w S.P Cieśle

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_9_slubowanie_klasy_I_SP_Ciesle_n_a_(1).JPG23.10.2017r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki w Cieślach miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu  każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Odświętnie ubrane dzieci  wkroczyły w rytmie piosenki „Puk Puk”.

Machając powitały wszystkich zebranych na tej uroczystości, a uczennice klasy czwartej Marcelinka, Agatka  oraz Ola  przebrane w baśniowe postaci zabrały pierwszaków w magiczną wędrówkę. Pierwszoklasiści niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Piosenki, wiersze oraz taniec  w ich wykonaniu zachwyciły zgromadzonych gości, którzy zgodnie stwierdzili, że dzieci zdały pierwszy egzamin na szóstkę i mogą  już zostać przyjęte do braci uczniowskiej.  Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Aneta Jończyk nie kryła dumy dotykając ramion dzieci symbolicznym ołówkiem z radością przyjmując je do grona uczniów naszej szkoły. Wychowawczyni B.Bryła wręczyła pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a rodzice niespodziankę w postaci tub obfitości ze słodyczami. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku na który w rytmie poloneza rodzice zaprowadzili swoje pociechy. Uroczystość na długo pozostanie w pamięci dzieci, które od tego dnia stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00