Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

"Bądź świadomą kobietą... i Żyj zdrowo..." - uroczyste podsumowanie akcji profilaktycznej

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_9_Nagrody_Onkologia_n_DSC09157.JPG   W dniu 24 października 2017 r. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród rzeczowych paniom z terenu gminy Krasocin, które skorzystały z badań mammograficznych oraz cytologicznych w ramach akcji profilaktycznej, przeprowadzonej przez Gminę Krasocin wspólnie ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

    W uroczystości udział wzięli:  przedstawiciele ŚCO w Kielcach w osobach Redaktora Naczelnego pisma „Amicus” Pani Joanny Chądzyńskiej, Rzecznika ŚCO Pani Izabeli Opalińskiej, Koordynator Mobilnej Pracowni Badań Diagnostycznych ŚCO  Pani Doroty Węglińskiej; przedstawiciele gminy:  Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński, Radna Rady Gminy Krasocin Pani Iwona Dusza, pracownik UG Pani Agnieszka Stachura; Kierownik GZOZ w Krasocinie Pan Andrzej Jankowski, pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej  w Krasocinie oraz 21 pań z terenu gminy Krasocin wylosowanych spośród wszystkich przebadanych osób.
   Przypomnijmy, że w dniach 28-29 sierpnia br. przy Ośrodku Zdrowia w Krasocinie lekarze  Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przeprowadzili profilaktyczne badania mammograficzne i cytologiczne. Łącznie badaniom poddało się 76 pań. W dniu 25 września 2017 r. w Urzędzie Gminy Krasocin odbyło się losowanie 21 zwycięskich numerów wśród przebadanych. Protokół z losowania został przekazany do  Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który według listy i przyporządkowanym numerom poinformował przebadane osoby o wygranej nagrodzie (42 calowy telewizor – nagroda główna oraz 20 nagród rzeczowych w postaci żelazka).
   Spotkanie przebiegało w atmosferze rozmów na temat profilaktyki zdrowotnej, która ma istotne znaczenie dla zdrowia i życia kobiet. Dzięki systematycznym badaniom można odpowiednio wcześnie wykryć niepokojące zmiany i zwiększyć swoje szanse na całkowite wyleczenie nowotworu. Warto zaznaczyć, że ilość kobiet przebadanych w naszej gminie była największa w powiecie włoszczowskim.
   Dziękujemy wszystkim Paniom, które zdecydowały się zbadać oraz serdecznie zachęcamy do korzystania z badań profilaktycznych przeprowadzanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii z uwagi na ich profesjonalizm oraz dokładność. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. O miejscu i terminie będziemy informować na łamach Biuletynu Gminy Krasocin oraz za pośrednictwem naszej strony internetowej: http://krasocin.com.pl

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00