Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Po górskich szlakach

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_9_Zakopane_Krasocin_n_1.jpg  Grupa uczniów Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie  uczestniczyła w dniach 19-20 października w wyjeździe edukacyjnym do Zakopanego. Podróż rozpoczęła się o godzinie 8.00 i trwała cztery godziny. Najpierw udaliśmy się do Doliny Strążyskiej, gdzie znajduje się wodospad Siklawa.

   Poznaliśmy historię tego miejsca, wysłuchaliśmy legend i interesujących anegdot. Przy okazji mogliśmy też sprawdzić swoją wiedzę geograficzną. Pan przewodnik zaopatrzył nas w kompasy oraz mapy, tak, by wszyscy mogli czynnie uczestniczyć w wędrówce po górach. Następnie oglądaliśmy skocznie narciarskie „Wielka Krokiew” i sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Chwilę później  pojechaliśmy do wschodniej części miasta, do Olczy, gdzie było miejsce naszego zakwaterowania. W pensjonacie czekała na nas pyszna obiadokolacja. Dzień zakończyliśmy dyskotekowym szaleństwem na parkiecie, biesiadowaniem i rozmowami po zmroku. Miło było spędzić czas wśród dobrych przyjaciół.
   Drugiego dnia rano udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Byliśmy zauroczeni wystrojem, rzeźbami regionalnymi znajdującymi się w kościele oraz wspaniałym widokiem na góry. Następnie wyruszyliśmy na Gubałówkę. Trasa  była bardzo wyczerpująca, więc nie wszyscy dotarli na szczyt. Ci najwytrwalsi mogli podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. Kolejne godziny spędziliśmy na słynnych Krupówkach. Kupiliśmy pamiątki dla siebie i naszych bliskich, a także spróbowaliśmy miejscowych smakowitości. Przez cały czas byliśmy razem i to kolejna wartość płynąca z naszego wyjazdu. Późnym popołudniem dotarliśmy do Krakowa.
   Podczas wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć piękne zakątki Zakopanego i Tatr. Sprawdziliśmy własne predyspozycje do wędrówki po górach. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00