Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 17 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Śniadanie daje moc

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_9_BA_n_sniadanie2017_10.jpgSzkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod nazwą: „Śniadanie Daje Moc”. Program adresowany  do uczniów  klo. 0-III uczy dzieci zdrowego odżywiania i kształtuje u nich prawidłowe nawyki żywieniowe. W toku zajęć edukacyjnych nauczyciele uczyli dzieci, że po pierwsze - śniadanie trzeba jeść, a po drugie - jak jeść zdrowo, a więc jak przygotowywać posiłki, aby były zdrowe i smaczne.

 Realizacja  programu odbywała się z udziałem rodziców, gdyż wiadomo, że dzieci, które mają dobry przykład w domu  i wynoszą z domu dobre nawyki, chętniej sięgają po zdrowe produkty. W tej edycji programu najmłodsi uczniowie ponownie przypominali sobie dwanaście zasad zdrowego odżywiania, opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka. Dowiedziały się jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu. Chętnie wykonywały prace plastyczne i gazetki ścienne promujące jedzenie owoców i warzyw. Dyskutowały, zadawały pytania, pracowały w grupach, aby pogłębiać swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Wspólnie z rodzicami przyrządzały sałatki owocowo - warzywne.
Ważnym wydarzeniem w realizacji programu był Dzień Śniadanie Daje Moc obchodzony 8 listopada. Do szkoły zaproszono rodziców, którzy wspólnie z dziećmi zrobili pyszne, zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Następnie cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klasy III w prezentacji multimedialnej przedstawili  najważniejsze zasady zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz przypomnieli znaczenie witamin dla zdrowia człowieka. Były też wesołe zagadki i oczywiście nie zabrakło występów artystycznych. Przedszkolaki w kolorowych strojach śpiewały piosenki i recytowały wierszyki o zdrowym odżywianiu. Spotkanie zakończyło się wspólnym śniadaniem. Kolorowe, apetyczne kanapki przyciągnęły wszystkich: dzieci  i dorosłych i szybko zniknęły z talerzy.

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00