Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

„LEPSZY INTERNET ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE!”

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_5_Szybuj_bezp_n_I_miejsce_Czostkow.jpg„Wszyscy chcemy być bezpieczni w świat cyfrowy wyruszając, wymagajmy więc od innych, lecz od siebie zaczynając”. Takie słowa skierowała do wszystkich internautów Katarzyna Lewandowska, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie, laureatka I miejsca Wojewódzkiego Konkursu pn. „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”.

Dzisiaj, w XXI wieku,  bezpieczne korzystanie z Internetu jest prawdziwym wyzwaniem. Już po raz VII Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z  Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach realizowało Projekt pod hasłem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”. Projekt ma na celu m.in.  upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu, kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka. W tegorocznej edycji wzięło udział 191 szkół z województwa świętokrzyskiego. Nie zabrakło wśród nich placówek z terenu powiatu włoszczowskiego. Docenione zostały tylko prace uczniów szkół z Gminy Krasocin. Tematyka tegorocznej, VII edycji Projektu związana była m.in. z hasłem Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 „Lepszy Internet zaczyna się od Ciebie”. Uczniowie klas I–III przygotowywali pracę plastyczną, klas IV–VII -  prezentację multimedialną „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z Internetu”, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych multimedialny poradnik dla rówieśników „Cyberpomoc kontra cyberprzemoc”.
Najlepsi zostali nagrodzeni podczas konferencji, która odbyła się 15 grudnia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nagrody wręczała  Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa.
Spośród 158 prac przesłanych na konkurs, praca Katarzyny Lewandowskiej, uczennicy klasy V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie zajęła I miejsce. Dziewczynka w swojej prezentacji zamieściła  krótką wypowiedź, słowa skierowane do rówieśników, o tym jak postępować, aby Internet „był pomocą dla dorosłych i dla dzieci”. W krótkich wierszykach radziła  koleżankom i kolegom jak bezpiecznie surfować w Sieci. W nagrodę otrzymała kamerę Sony 4D oraz smartwatch’a. Warto nadmienić, że uczniowie tej małej papieskiej szkoły z Gminy Krasocin już kilkakrotnie udowadniali, że potrafią „bezpiecznie szybować w internetowej chmurze”. Biorąc udział we wcześniejszych edycjach konkursu niejednokrotnie zostali dostrzeżeni przez komisje konkursowe; ich prace otrzymywały wyróżnienia. W V edycji konkursu po raz pierwszy stanęli na podium,  zajmując II miejsce. Koordynatorem Projektu jest p. Anna Lechowicz.
Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji Projektu znalazły się także prace uczennic Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie: Patrycji Bukowskiej i Angeliki Pedrycz (opiekun p. Lucyna Wygoda). Kolejne wyróżnienie trafiło do Filipa Robaka, ucznia klasy V Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie (opiekun p. Agata Szymczyk). Uczniowie tych placówek odnosili sukcesy także w poprzednich edycjach Projektu.

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00