Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 15 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Magia Świąt Bożego Narodzenia w Krasocinie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_5_krasocin__n_1.JPG  Zimowy poranek 19 grudnia zgromadził w sali gimnastycznej uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Krasocinie i Szkoły Filialnej w Brygidowie, nauczycieli oraz zaproszonych gości. „Gawędę Świąteczną” rozpoczął Dyrektor Pan Krzysztof Jasiowski, który powitał wszystkich zebranych. Dzieci z poszczególnych klas pod kierunkiem wychowawców przygotowały inscenizacje dotyczące tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia.

  Dzięki uczniom ze szkoły w Brygidowie można było się dowiedzieć, czy Betlejem jest blisko czy daleko. Pierwszoklasiści zaprezentowali spotkanie z Mikołajem oraz piosenki i wiersze o choince. Uczniowie klasy II przypomnieli tradycje i zwyczaje związane z wigilią Bożego Narodzenia. Uczniowie klas III zaprezentowali postacie kolędników. Na zakończenie imprezy przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Teresa Suliga, obdarowała dzieci słodką niespodzianką.
  Organizator imprezy - biblioteka szkolna - dziękuje za współpracę wszystkim, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Szczególne podziękowania składa rodzicom, którzy przygotowali przepiękne kostiumy dla swoich dzieci, bo cytując słowa Jana Pawła II: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.
  Przy okazji spotkania wójt Gminy Krasocin Pan Ireneusz Gliściński  wraz z Panią Katarzyną Śliwińską, wręczył nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Najpiękniejszy list dla Ziemi”, którą zdobył uczeń klasy I A Paweł Cabaj, oraz nagrodę za zajęcie I miejsca w VII edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Języku Niemieckim „Kling, Glὃckchen, Klingelingeling” Marice Włodarskiej z klasy I B.

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00