Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 21 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Z życia KGW Skorków

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_4_KGW_SKORKOW_2017_wig.jpg   KGW Skorków na Wigilii Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kielcach.

   W piątek 15 grudnia w kieleckim hotelu odbyła się chyba największa tegoroczna Wigilia w województwie świętokrzyskim. Świętowało Polskie Stronnictwo Ludowe. Na Wigilii pojawili się między innymi szef PSL w kraju Władysław Kosiniak-Kamysz oraz biskup kielecki Jan Piotrowski. Był tez oczywiście gospodarz - szef ludowców w regionie i wiceprezes w Polsce - marszałek województwa Adam Jarubas. Na ten wyjątkowy wieczór zostały zaproszone panie z KGW Skorków, które wystąpiły z pięknym repertuarem kolęd i pastorałek. Skorkowianki zostały docenione gromkimi brawami  prawie 700 gości.

Koncert świąteczny we Włoszczowie
   Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia, w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbył sięb_150_100_16777215_00_images_stories_2017_4_KGW_SKORKOW_2017_konc.jpg koncert świąteczny „W taki piękny wieczór…", połączony z wręczeniem nagród starosty włoszczowskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu.  Cała sala PCK-R była wypełniona widownią - przybyło ponad 400 osób.
   Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, podczas której wystąpili soliści Teatru Muzycznego w Łodzi wraz z orkiestrą kameralną Strauss Ensemble z Kielc. Koncert poprowadził znany włoszczowski krytyk muzyki klasycznej i miłośnik teatru muzycznego Adam Czopek. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Skorkowa, które zaśpiewało piękne kolędy i pastorałki oraz… „Barkę”. To była nowość na tegorocznym koncercie świątecznym we Włoszczowie. Skorkowianki bisowały. W podziękowaniu za występ oraz za promowanie powiatu włoszczowskiego na różnego rodzaju imprezach kulturalnych i kulinarnych w województwie świętokrzyskim koło Krystyny Kozłowskiej otrzymało z rąk starosty Jerzego Suligi i przewodniczącego Rady Powiatu Jacka Włodarczyka bon upominkowy w wysokości 1200 złotych.  Skorkowianki już wiedzą na co przeznaczą tą kwotę.

 Spotkanie włoszczowskich policjantów z KGW Skorków

   8 grudnia panie z  Koła Gospodyń Wiejskich w Skorkowie spotkały się z asp. szt. Dariuszem Gurdziel i asp. Karolem Bator zb_150_100_16777215_00_images_stories_2017_4_KGW_SKORKOW_2017_spotkanie.jpg włoszczowskiej komendy. Było to tzw. spotkanie profilaktyczne, na którym policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa na drodze oraz ostrzegali  przed oszustwami na tzw. wnuczka i na policjanta.
   Na samym początku prelekcji policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpieczeństwa na drodze, w tym używanie elementów odblaskowych przez pieszych, zaprezentowali film „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze”, a także wręczyli wszystkim uczestnikom spotkania torby odblaskowe zakupione przez Urząd Gminy Krasocin.  Asp. Karol Bator wyjaśnił działanie i funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także zwrócił uwagę na bezpieczeństwo osób starszych i samotnie mieszkających. Omówił oraz przedstawił główne metody działania sprawców oszustw i kradzieży.
   Panie z KGW obiecały przekazać te cenne informacje swoim domownikom oraz inny mieszkańcom miejscowości.

 Wigilia w Skorkowie

   W sobotę 16 grudnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skorkowie zorganizowały Spotkanie Wigilijne. Do miejscowej remizy przybyli b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_4_KGW_SKORKOW_2017_wig2.jpgmiędzy innymi Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński i Jego Zastępca Jacek Sienkiewicz, proboszcz Parafii Bukowa Tadeusz Siciarski, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Włodarczyk  oraz zaprzyjaźnione członkinie Stowarzyszenia Włoszczowa na Obcasach.  
   Po złożeniu sobie życzeń i połamaniu się opłatkiem  wszyscy zasiedli do uroczystej wieczerzy wigilijnej, którą panie z KGW starannie przygotowały. Pod koniec spotkania odbyło się tradycyjne kolędowanie.

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00