Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

HELLO, CIAO, MEHRABA

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Wolontariat_n_DSC09999.JPGRegionalne Centrum Wolontariatu to najbardziej aktywna w województwie świętokrzyskim i jedna z najaktywniejszych w Polsce organizacja przyjmująca i wysyłająca na Wolontariat Europejski. Na zaproszenie Pani Barbary Smól, szkoła w Bukowie gościła studentów  w ramach programu Erazmus+, którzy prowadzili  zajęcia w formie wolontariatu. Byli to przedstawiciele czterech krajów europejskich: Samvel Kirakosyan z Armenii, Yuliia Tsyban z Ukrainy,  Cristiano Fiore z Włoch oraz Asli Marasli i Cuma Sari z Turcji.

Studentom daje to możliwość pracy dla organizacji w innym kraju przez okres do 12 m-cy, zdobywanie nowych umiejętności, nowych znajomości, poznanie nowego języka i innej kultury. Dla uczniów to  czas dzielenia się swoimi pasjami, odkrywania tego, co nas interesuje i czym chcemy się zająć w przyszłości. Przeprowadzili oni cykl lekcji kulturowych dotyczących ich rodzimych krajów. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim i każda klasa miała możliwość pogłębić swoją wiedzę nie tylko językową, ale i historyczno-kulturową. Lekcje urozmaicone były quizami, grami, animacjami językowymi oraz krótką nauką prostych wyrażeń w rodzimych językach naszych gości. Zajęcia bardzo się uczniom podobały i z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych spotkań. Ostatnie grudniowe spotkanie poświęcone było tradycjom i zwyczajom świąteczno-noworocznym  w krajach naszych studentów. Jedna z uczennic Julia Janowska przygotowała krótką prezentację przedstawiającą nasze zwyczaje i tradycje. Naszym gościom wręczyliśmy przygotowane własnoręcznie kartki z życzeniami oraz poczęstowaliśmy tradycyjnym świątecznym ciastem które przygotowała jedna z mam naszych uczniów. Ciasto makowe smakowało wybornie. Mamy nadzieję, że nasz kraj i nasza szkoła w Bukowie będzie mile wspominana przez gości zagranicznych.

 

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00