Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 15 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Gorące licytacje, wielkie serca – 26 Finał WOŚP w Mieczynie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_W_M_n_wosp2018_3.jpg  14 stycznia 2018 r. po raz dziesiąty zagrała  w szkole w Mieczynie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zabawa była wyśmienita, podobnie jak  zebrana kwota, która w tym roku wyniosła aż 7 270,00 zł. i 2,20 euro. Po raz kolejny społeczność szkoły w Mieczynie  okazała się hojnością i pokazała  wielkie serce. Zbiórkę pieniędzy dla Orkiestry rozpoczęto już w tygodniu poprzedzającym 26 Finał. W szkole można było nabyć pyszne ciasta i inne wyroby kulinarne  przygotowane przez rodziców  i uczniów.

    W niedzielę 14 stycznia, pomimo mroźnej pogody, czterech wolontariuszy kwestowało przed kościołem w Stojewsku i przed kaplicą w Mieczynie. Główna impreza, jak co roku rozpoczęła się o godz. 16:00. Na początku jasełka pt. „Dziecię nam się narodziło” zaprezentowali uczniowie klasy VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz  z chórkiem szkolnym. Uczniowie z klas I, II i IV przedstawili inscenizację pt. „Rzepka” a także wykonali tańce: „Poleczka” i „Krakowiak” oraz piosenki w języku angielskim. Na scenie, w ciekawych układach tanecznych, zaprezentowały się także dziewczęta  z klas V - VII, a Karolina Bednarska wykonała piękne piosenki,  które miała okazję zaprezentować wcześniej na Konkursie Piosenki Turystycznej. Występy uczniów przeplatane były licznymi aukcjami, a licytacje, trzeba przyznać, momentami były bardzo gorące. Wszystkie przedmioty   przekazane na aukcje znalazły nabywców. Cel szczytny i ludzie nie szczędzili pieniędzy.
 Do akcji WOŚP przyłączyły się również przedszkolaki  wystawiając do licytacji upieczony przez ich rodziców, specjalnie na tę okazję, kolorowy tort. Został on wylicytowany w brawurowej aukcji, którą prowadziły same przedszkolaki, za kwotę 170 zł. Radości nie było końca, gdy okazało się, że dzieci mogły go skosztować.
 Podobnie jak w latach poprzednich, w tym wyjątkowym dniu, można było skorzystać z okazji i przypomnieć sobie sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dokonać pomiaru podstawowych parametrów życiowych, wykonywanych przez wykwalifikowaną pielęgniarkę, a także wziąć udział w loterii fantowej oraz zakupić ciepłe napoje i chleb z wiejskim smalcem.      
 Organizatorzy 26 FINAŁU WOŚP w Mieczynie składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg akcji. Każdy gest dobrej woli, nawet najmniejszy datek mają ogromną wartość.   

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria   
   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00