Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 15 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Uczniowie z Mieczyna uczestniczyli w fascynującej Nocy Biologów w Kielcach

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_M_n_nocb1.jpg „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” Maria Skłodowska-Curie. 12 stycznia 2018 uczniowie z klas V-VII ze szkoły w Mieczynie wraz z opiekunami panią Ireną Kukla i panią Lidią Siwek uczestniczyli w Nocy Biologów zorganizowanej przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

  Przygodę na tegorocznej Nocy Biologów uczniowie zaczęli od Oceaniki. Mogli zobaczyć tam wyjątkowe okazy ryb i porozmawiać na temat wodnego życia. Niezwykle ciekawe okazało się spotkanie z Grupą Sokolników Konnych „Rabiec”. Opowiadali oni o ptakach, które przywieźli ze sobą na Noc Biologów – puchaczu europejskim, sokole rarogu i meksykańskim jastrzębiu. Drapieżniki były spore i robiły ogromne wrażenie. Uczniowie mieli możliwość trzymać drapieżnika przez chwilę w specjalnej rękawicy ochronnej.
  Na dwóch wystawach uczniowie oglądali owoce z różnych stron świata oraz wampiry roślinne, czyli unikatowe rośliny pasożytnicze.
  Dowiedzieli się co kryje świat komórek macierzystych i czy glony to naturalne źródło młodości. Ponadto uczestniczyli w warsztatach plastycznych w czasie których poznali nową technikę wykonywania ozdób z papieru i wykonywali kompozycje z zasuszonych roślin.
  Wszystkie zajęcia, pokazy i warsztaty były bardzo ciekawe. Uczestnicy Nocy Biologów zdobywali wiedzę, która nie pochodziła z podręcznika, ale wprost od tych, którzy się nią zajmują praktycznie.

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00