Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 15 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Warsztaty dla uczniów orkiestr dętych powiatu włoszczowskiego

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_WARSZTATY_n_P1120193_(Copy).jpg3-4 lutego w Domu Kultury we Włoszczowie odbyły się warsztaty dla uczniów orkiestr dętych z terenu powiatu włoszczowskiego. Wzięło w nich udział ponad 50 młodych adeptów dętego muzykowania z Orkiestr z Dobromierza, Konieczna, Krasocina, Włoszczowy i gościnnie Zakrzowa.

 Przez dwa dni we włoszczowskim domu kultury uczniowie naszych orkiestr pracowali pod okiem instruktorów, tj. Michała Dudkiewicza, Bartłomieja Robaka i Krzysztofa Kupczyka. Sobotnie zajęcia miały charakter pracy w sekcjach instrumentów. Niedzielne warsztaty były podsumowaniem prowadzonym w formie próby z całą orkiestrą na Sali widowiskowo-kinowej, zakończonej symulacją koncertu Orkiestry. Uczestnicy pracowali nad sześcioma utworami, w tym pieśniami (np. „Panie zostań z nami”) czy utworami klasycznymi (np. „Wiosna” Vivaldi’ego). Korzystając z pełnej obsady instrumentów możliwa była również praca nad budową brzmienia Orkiestry, intonacji, dynamiki, blendingiem, melodyką czy wizerunkiem scenicznym.

Podobne warsztaty były prowadzone z udziałem części naszych Orkiestr już wcześniej, ostatnie w listopadzie 2013r. w Małogoszczu dla uczniów z Krasocina i Włoszczowy. Warsztaty nie tylko rozwijają poszczególnych instrumentalistów, ale integrują orkiestrantów z całego powiatu i wnoszą wiele cennych spostrzeżeń również dla samych prowadzących.

Inicjatorem i organizatorem warsztatów był Oddział Powiatowy Związku OSP RP we Włoszczowie przy współudziale włoszczowskiego Domu Kultury, Starostwa Powiatowego we Włoszczowie i Związku Gmin Ziemi Włoszczowskiej.

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00