Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 18 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Laura, Bogusław, Gracjan

Pasowanie na czytelnika uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bukowie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_PNC_N_DSC00532.JPGW Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.  A takie pierwsze spotkanie z biblioteką  i pierwsze wypożyczenie książki powinno być wyjątkowe i na długo pozostać w pamięci dziecka.

    Nic więc dziwnego, że   przygotowania do pasowania składają się z wielu etapów i rozpoczynają   kilka miesięcy wcześniej. Ta niezwykła  przygoda , dla pierwszoklasistów  papieskiej szkoły, rozpoczęła się od pogadanki w szkolnej bibliotece,  z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Zachęcono najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz  dowiedzieli się jak należy traktować książki. Przez cały okres przygotowań zajęcia szkolne rozpoczynali od „poranku z książką”. Wzięli także udział w konkursie „Moja pierwsza książka z biblioteki”.
   Zwieńczeniem tych wszystkich działań było oczywiście uroczyste pasowanie  na czytelnika, które odbyło się w wyjątkowym miejscu, którym bez wątpienia jest Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie.  Pierwszoklasiści, powitani przez królową biblioteki- Książkę,  wysłuchali opowiadania „ Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia” .Uczestniczyli w wielu ciekawych konkursach gdzie musieli się wykazać znajomością bajek, baśni i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie  p. Anna Goszczyńska zapoznała nowych czytelników z działaniami tak nowoczesnej  biblioteki i opowiedziała o tym niezwykłym miejscu, w którym na pewno nie można się nudzić i  każdy znajdzie coś dla siebie.
   Po takim wprowadzeniu,  skupione i poważne dzieci uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie , którego dokonała pani dyrektor Aleksandra Klim. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkową zakładkę , dyplom,  książeczkę oraz kartę czytelnika.  Na zakończenie dzieci odwiedziły mediatekę  i wzięły udział w zabawie ruchowej.
   Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu BIBLIOTEKA będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie dzieci są zawsze mile widziane i będą wracały z wielką przyjemnością.
Życzymy pierwszoklasistom, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód, niezwykłych emocji i wiedzy. Niech książki rozwijają ich wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

Aneta Banaś- nauczyciel biblioteki i Małgorzata Bała- wychowawczyni klasy I

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00