Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Niezwykłe spotkanie przedszkolaków

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Oleszno___n_20180514_124232.jpgW roku obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości szczególnego znaczenia nabiera kształtowanie u dzieci poczucia przynależności do rodziny, grupy i wspólnoty narodowej oraz  właściwej postawy patriotycznej.W realizacji tych celów pomógł nam pan st. chor. Tomasz Michałek - żołnierz z krakowskiej 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, który w dniu 14.05.2018r. przybył na spotkanie z przedszkolakami wraz z ogromnym wyposażeniem, niezbędnym dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań.

 Na początku spotkania honorowy gość przedstawił dzieciom swoją osobę oraz   opowiedział na czym polega jego służba. Następnie zaprezentował mundury – galowy i polowy,  objaśnił  znajdujące się na nich oznaczenia i symbole narodowe oraz znaczenie kolorystyki strojów.

Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Każdy chętny przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka, a nawet do niego wejść, aby przekonać się o jego faktycznie bardzo dużych rozmiarach.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale również pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Pan chorąży umożliwił najmłodszym poczuć się jak prawdziwy żołnierz za sprawą przymierzania poszczególnych elementów munduru.

Dużą ciekawostką było też paczkowane jedzenie, które żołnierz ma w swoim plecaku.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniem pani dyrektor- Zofii Marcinkowskiej dla naszego gościa. Pani dyrektor podkreśliła, jak wielkie znaczenie w wychowaniu młodego człowieka odgrywa poszanowanie dla swojego kraju.

Przedszkolaki wraz z wychowawcami serdecznie dziękują panu st. chor. Tomaszowi Michałkowi za przybycie do przedszkola, za poświęcony dzieciom czas i pokazanie jak niezwykły jest  zawód żołnierza.

Wychowawczynie „Smerfów”  i  „Krasnali”

 

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria   

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00