Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 24 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Radość z wygranej - III miejsca

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Pilka_reczna_Bukowa_n_IMG_0577.JPG    W ubiegłym  roku szkolnym 2016/2017 Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie jako jedyna szkoła z Gminy Krasocin wzięła  udział w projekcie pod nazwą: „Dziecięca Piłka Ręczna” organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego we współpracy z Kuratorium pod hasłem „NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE BYŚ BYŁ LEPSZY OD INNYCH. NAJWAŻNIEJSZE JEST, BYŚ BYŁ LEPSZY OD SAMEGO SIEBIE Z DNIA WCZORAJSZEGO” 

   Głównym celem Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju i Aktywności Fizycznej-„ Dziecięca Piłka Ręczna” jest wsparcie szkół w zakresie podnoszenia jakości zajęć wychowania fizycznego na II etapie edukacji, oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas IV jako kontynuacja zeszłorocznego  turnieju poprzez popularyzację piłki ręcznej.
   W ramach projektu 8 maja 2018 r. uczestniczyliśmy w Turnieju Półfinałowym w Oksie. Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn w tym jedna z Gminy Krasocin- Bukowa. Podczas spotkania na parkiecie obowiązkowo musiała przebywać co najmniej jedna dziewczyna, każdy mecz trwał 14 minut, a gra toczyła się do 2 bramek, gdyż w klasie III grali uczniowie na jedną bramkę.
   Udział w Turnieju był formą aktywnej zabawy wprowadzającej w świetną sportową rywalizację. Po bardzo wyrównanym pojedynku zajęliśmy 3 miejsce, gdyż z pozostałymi szkołami wygraliśmy z przewagą 9, czy 7 bramek. Po wszystkich rozgrywkach drużyny i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie podziękowanie ufundowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Nie zabrakło również poczęstunku w formie  napoju i słodkich bułeczek, a także jabłek ufundowanych przez p. Dyrektor ze Szkoły w Oksie. Jako drużyna odebraliśmy puchar, który będzie towarzyszył  zwycięskiej ekipie przez rok, aż do kolejnej edycji. Ponadto Wójt Gminy Oksa ufundował puchar dla najlepszej zawodniczki, którą okazała się nasza- Inga Grzeszna. Uczniowie długo musieli pracować na ten wynik. Trenowali na lekcjach i po zakończeniu zajęć szkolnych, gdzie bardzo chętnie uczęszczali. Turniej ten okazał się świetną lekcją - sprawdzianem swoich umiejętności i predyspozycji sportowych  rozwijając swoje umiejętności sportowe i pasję do gry zespołowej. Można powiedzieć, że uczniowie podporządkowali się i zrealizowali wiodące hasło, gdyż byli lepsi od ubiegłorocznej edycji  projektu ŚCDN.
   A oto „Szczypiorniaki IV” w składzie:  Inga Grzeszna, Ewa Wijas, Oliwier Rokita, Filip Stefańczyk, Antoni Domiński, Kuba Zyga, Paweł Budziosz, Dawid Dziopa, Aleksander Łaskawski i Kacper Jasiński. Gratuluję tak wspaniałym młodym sportowcom i życzę dalszych sportowych sukcesów - koordynator i opiekun: Elżbieta Struska

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00