Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 24 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Wycieczka autokarowa do Kielc

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Wycieczka_Bukowa_n_a_(9).jpgW piątek 11.05.2018 roku 43 przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Bukowie i 13 z klasy "0" uczestniczyło w wycieczce autokarowej do Kielc. Wycieczka została zorganizowana w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, a dofinansowana została przez firmę Lhoist z Bukowy. Dzieci gościły na dużej scenie w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś". Spektakl „Pan Bam i ptak Agrafka” to historia przyjaźni zapisana emocjami. Przedstawiona bez słów, sugestywną ekspresją ciała, wyrazistą mimiką, czytelnym gestem i ruchem aktora. Pan Bam wiódł samotne, ale całkiem wesołe życie.

Dzięki umiejętności rozśmieszania każdego dnia poprawiał humor sobie i innym. Pewnego razu spotkał Agrafkę - ptaka ze złamanym skrzydłem. I zaprzyjaźnił się z nią od pierwszego wejrzenia. Już nie był sam, zabrał Agrafkę do domu i otoczył ją troskliwą opieką. Od tej pory wspólnie spędzali czas i cieszyli się swoim towarzystwem. Aż do niespodziewanego rozstania, kiedy to Agrafka zgubiła się na zatłoczonym, gwarnym festynie. Zrozpaczeni przyjaciele, szukając się nawzajem, trafili do zaczarowanej krainy – labiryntu, w której przechodząc przez kolejne drzwi, można było znaleźć się w różnych dziwnych i zaskakujących miejscach. Czy w tej tajemniczej krainie Bam i Agrafka odnajdą wreszcie drogę do siebie? A smutek i tęsknotę zastąpi radość ponownego spotkania? Na te pytania próbowali odpowiedzieć najmłodsi.
W drugiej części wycieczki zaplanowany był 2 godzinny pobyt w Parku Rozrywki FlySky, który pozwolił dzieciom rozładować swoją energię na placu zabaw. Przedszkolaki zjeżdżały na zjeżdżalniach małych i dużych, wspinały się, skakały na trampolinach oraz korzystały z innych przygotowanych atrakcji. Było wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych dzieci. W czasie dwu-godzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo zorganizowany został dla wszystkich poczęstunek.
Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Podróżnicy pełni niezapomnianych wrażeń i emocji  wrócili do przedszkola, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.
W imieniu rodziców i wychowawców składamy podziękowania firmie Lhoist z Bukowy.

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00