Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 24 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

II Gminny Turniej Gier i Zabaw w Bukowie pod hasłem ,,Żyjmy Zdrowo na Sportowo”

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Turniej_2018r_n_turniej_gier_1.jpg„Dobra zabawa w duchu fair- play”, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Piekielnica” miała miejsce 22 maja 2018r. na boisku wielofunkcyjnym Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie. W turnieju odliczyły się zespoły z Gminy Krasocin: Bukowa, Brygidów, Czostków, Cieśle, Mieczyn, Oleszno i UKS Bukowa. W zmaganiach turniejowych brały udział 6- osobowe drużyny + 2 osoby rezerwowe i 2 rodziców, które miały do wykonania 9 zadań, w tym m.in. kelner, zabawa z butami, bieg strażacki, balony z wodą, gdzie jest moje dziecko, łowienie rybek, wyścig w półpętlach, kto ma więcej piegów i zadanie teoretyczne. Jak na prawdziwy turniej przystało była prezentacja drużyn z wydaniem wspólnego okrzyku, ”HIP, HIP HURA- ZABAWA NA STO DWA”.

Otwarcia Turnieju dokonał nasz gospodarz- Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński, który przywitał wszystkie zgromadzone drużyny i odczytał treść przyrzeczenia sportowego. Po odprawie sędziowskiej i losowaniu rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Nad poprawnością i oceną poszczególnych konkurencji czuwali sędziowie - uczennice gimnazjum w składzie: Kinga Klimczyk, Dominika Solarska, Kinga Spurek, Natalia Spurek, Angelika Pedryc, Ola Szcześniak i Oliwia Dudek. Uczennice miały za zadanie czuwać nad poprawnością, mierzyć czas każdej konkurencji, notować wyniki, a następnie przekazywać dane sędziemu głównemu, którym była p. Dorota Wijas. Podczas całej imprezy panowała gorąca atmosfera. Sportowe zmagania wywołały u dzieci bardzo silne emocje, a element współzawodnictwa mobilizował wszystkich uczestników do osiągania jak najlepszych wyników. Wszystkie drużyny były dopingowane przez swoich kolegów, opiekunów, a także przez przybyłych rodziców.

Wszystkie drużyny sprawnie sobie radziły z poszczególnymi zadaniami w czasie ich wykonywania, gdzie było dużo dobrej zabawy oraz niezapomniane emocje. Uczniowie walcząc o punkty dla siebie i swoich placówek wykazali się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością pracy w zespole, a przede wszystkim wspaniałą zabawą. Po gorących zmaganiach była chwila na poczęstunek i ugaszenie pragnienia. Były to smaczne kanapki i herbatka, gdzie dystrybucją prowiantu zajęły się p. Barbara Giemza i p. Bogusława Graczyk.

Niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych, w ten słoneczny i ciepły dzień były mecze Mini Piłki Nożnej, sędziowane przez uczniów gimnazjum tj. Dawida Skuzę i Grzegorza Nygę. Rozegrano mecze każdy z każdym. Po zaciętej i wyrównanej grze rzutami karnym wygrała drużyna z Bukowy.

Warto wspomnieć, iż to co się działo, bacznie obserwowała Dyrekcja: p. Agata Kapelusz- Derejska i p. Beata Mazur, a także koleżanki wraz ze swoimi wychowankami dodając ducha i wiary młodym zawodnikom. Na zakończenie P. Dyrektor, której przypadło wyłonić zwycięską drużynę z najlepszym okrzykiem miała wielki dylemat, gdyż wszystkie były wspaniałe. Po długim namyśle i konsultacji z p. Beatą Mazur nagrodzono zespół ze szkoły z Brygidowa, a oto okrzyk- „Czy wygramy, czy przegramy, to zabawę fajną mamy”.

W II Turnieju Gier i Zabaw pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Oleszna, drugie miejsce przypadło drużynie z Bukowy, a trzecie miejsce zdobyła drużyna z Czostkowa. Punkty i miejsca uzyskane przez każdą drużynę miały wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszyscy uczniowie i rodzice biorący udział w zabawie byli zwycięzcami. Celem wydarzenia było rozwijanie bezinteresownej życzliwości i szacunku wobec uczestników turnieju, promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności ruchowej.

Turniej zakończyła Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie, oraz Prezes UKS „Piekielnica” wręczając wszystkim drużynom puchary i dyplomy, zawodnikom – medale, a opiekunom podziękowania i medale. Były również życzenia, słodkości i upominki dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy Dyrektorom Szkół oraz opiekunom drużyn biorących udział, za pomoc i zaangażowanie w sprawnym przeprowadzeniu turnieju. Rodzicom za aktywny udział, gdzie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami w konkurencjach tj. Brygidów-p. Agnieszce Gołdyn i p. Agnieszce Kopeć, Bukowa- p. Agnieszce Nykiel i Renacie Mikołajczyk, Cieśle- p. Ewelinie Spurek, Oleszno- p. Sylwii Wójcik i Joannie Drej, Czostków- p. Ewie Wijas i Honoracie Wijas, Mieczyn - p. Agnieszce Kitlińskiej i p. Annie Judaszewskiej, UKS Bukowa- p. Anicie Dziopa i Dariuszowi Janus, a także kibicom za przybycie i głośny doping, a wszystkim małym sportowcom z naszej gminy za wspaniałą rywalizację.

Za piękne zdjęcia dziękujemy Panu Dariuszowi Janusowi.

Turniej odbył się dzięki organizatorkom: Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piekielnica” - p. Elżbiecie Struskiej, p. Iwonie Żuralskiej i p. Dorocie Wijas.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów: firmie LHOIST Polska Sp. o. o., Wójtowi Gminy Krasocin p. Ireneuszowi Gliścińskiemu i radnemu powiatowemu p. Łukaszowi Karpińskiemu.


Prezes UKS „Piekielnica”
Elżbieta Struska

 

 

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria  

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00