Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 23 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

SUKCES BADMINTONISTÓW Z GMINY KRASOCIN

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Lotki_2018_n_IMG_6067.JPG25 IV 2018 r. w hali ZPO nr 1 we Włoszczowie odbył się finał Powiatowej Ligi Badmintona szkół podstawowych i gimnazjów. W obu kategoriach uczniowie z naszej gminy zajęli wysokie miejsca. W rozgrywkach szkół podstawowych uczestniczyło 14 dziewcząt i 12 chłopców, ze szkół z: Włoszczowy, Radkowa, Krasocina, Czostkowa i Mieczyna. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne były zawodniczki z Mieczyna, zajmując następujące miejsca:

IV - Kacper Szydłosz

Uczniowie z Mieczyna wygrali klasyfikacje drużynową, a uczniowie z Czostkowa zajęli II miejsce. W rozgrywkach gimnazjalnych w tym roku brali udział także uczniowie z klas siódmych szkół podstawowych. Dzięki temu w tej kategorii rywalizacja była większa i uczestniczyło w niej 6 szkół: PG nr 1 Włoszczowa, PG Krasocin, PG Moskorzew, PG Radków, SP Czostków i SP Mieczyn. W zawodach wzięło udział 42 uczniów - 22 dziewczyny  i 20 chłopców.  W kategorii dziewcząt najlepiej zaprezentowała się uczennica SP w Czostkowie Natalia Robak, która zajęła I miejsce w swojej grupie. Miejsce IV zdobyła Roksana Szydłosz z PG w Krasocinie. W kategorii chłopców miejsca od III do VI zajęli kolejno uczniowie PG w Krasocinie: Bartłomiej Janikowski, Hubert Frączek, Bartłomiej Kowalczyk i Kamil Świerczyński. Drużyna PG z Krasocina w klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami, których sponsorem było Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować nasz powiat na finale wojewódzkim. Warto dodać, że Powiatowa Liga Badmintona rozgrywana jest już od 7 lat, propagując skutecznie badmintona w naszym rejonie.