Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 22 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Tego czego się nauczyliśmy nie poszło na marne!!!

 b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_04_n_basen1.JPG  W ramach projektu ,,Umiem Pływać” organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, 71 uczniów ze szkoły w Bukowie w 2017 roku mogło pod okiem wykwalifikowanych instruktorów korzystać z dobrej zabawy, relaksu i nauki pływania. Dzięki połączeniu zabawy z nauką pływania uczniowie poprawili kondycję fizyczną, nabrali chęci do aktywnego spędzania czasu wolnego. 

   Po rocznej przerwie, chcąc sprawdzić, czy ta umiejętność pozostała uczniom- UKS ,,Piekielnica” zorganizował 7.06.2018 roku wyjazd na basen ,,Nemo” do Włoszczowy. Po oswojeniu z wodą i krótkim relaksie chętni uczniowie przystąpili do konkurencji pływackich. Wielkie zaskoczenie dla opiekunów, bo podopieczni nie czuli żadnego strachu pokonując całą długość głębokiego basenu. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w aerobiku wodnym, który bardzo im się spodobał. Wielu  z nich chciałoby w przyszłości uczestniczyć w takich zajęciach. Kolejnym punktem programu był zjazd rurą, gdzie zawsze jest  wiele emocji i radości. Zawody były wyrównane i bardzo emocjonujące. Najlepiej poradził sobie uczeń Dawid Dziopa, tuż za nim  Kacper Stefańczyk, a na trzecim miejscu Igor Wijas, Aleksander Łaskawski i Kuba Grzegolec. Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani medalami, natomiast pozostali otrzymali nagrody pocieszenia- pamiątkowe gadżety. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było jechać i dopytywali kiedy następny wyjazd.
   Dzięki częściowemu wsparciu przez firmę Lhoist Bukowa dzieci mogły wziąć udział w atrakcyjnej formie spędzenia wolnego czasu. Zorganizowane zostały również zawody, które nie tylko rozbudziły w dzieciach ducha rywalizacji, ale wpłynęły na rozwijanie sprawności fizycznej- za co serdecznie dziękujemy!!!-  Organizatorki: p. Elżbieta Struska, p. Iwona Żuralska i wszyscy uczestnicy wyjazdu.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00