Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 22 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

KOLEJNY TRIUMF ORKIESTRY Z KRASOCINA

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_1_N_reg_1.jpgW niedzielę 10 czerwca 2018r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin i Grupa Taneczna "Aplauz" uczestniczyły w XXV Regionalnym Przeglądzie Orkiestr OSP w Opatowie, który był ostatnim etapem muzycznych zmagań przed finałowym konkursem ogólnopolskim przewidzianym na przyszły rok.

Imprezę rozpoczęła uroczysta msza św. odprawiona w intencji uczestników przeglądu, podczas której oprawę muzyczną zapewnili krasocińscy muzycy, którymi dyrygował Krystian Pawłowski. Następnie miała miejsce oficjalna ceremonia otwarcia przeglądu, której przyglądali się mieszkańcy Opatowa. Wszystkie 14 orkiestr, biorących udział w konkursie wykonały wspólnie dla opatowskiej publiczności kilka utworów, tym samym zachęcając do dalszego kibicowania orkiestrantom podczas oficjalnych koncertów.

Po uroczystej inauguracji rozpoczęły się oceniane przez jury przemarsze zespołów ulicami miasta do miejscowego Amfiteatru. Tam orkiestry prezentowały swoje utwory konkursowe. Występ formacji z Krasocina został nagrodzony gromkimi brawami, czego zwieńczeniem była prezentacja przez MOD Krasocin i zespół Aplauz musztry paradnej na Placu Obrońców Pokoju w Opatowie. Musztra w wykonaniu krasocińskich muzyków, której choreografem jest Iwona Dusza, została najwyżej oceniona, co w efekcie zapewniło naszej orkiestrze zwycięstwo w tej kategorii. Po burzliwych obradach jury ogłoszono wyniki. Miło nam poinformować, że tytuł najlepszej Orkiestry Dętej XXV Regionalnego Przeglądu OSP w Opatowie powędrował do muzyków z Krasocina, prowadzonych przez kapelmistrza Leopolda Kwapisza.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy tak samo udanego występu w zmaganiach z czołowymi formacjami z całego kraju!

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00