Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 25 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Biwak harcerski w Bukowie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_BIWAK__n_biwak28.JPG  W dniach 8-10 czerwca 2018 r. druhowie z 11 DH z Bukowy gościli grupę 100 zuchów i harcerzy z terenu działania Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego, na Biwaku pod hasłem „Zuchy i harcerze to jedna rodzina”.  W pierwszym dniu pobytu harcerze i zuchy uczestniczyli w Obrzędowym Święcowisku p.t. „Historia harcerstwa w piosence”, podczas którego poznawali stare, zapomniane często piosenki harcerskie i patriotyczne, oraz historię naszej Ojczyzny, przedstawioną od czasów powstania harcerstwa na Ziemiach Polski, aż do współczesności.

   Natomiast w sobotę, od samego rana, harcerze z Bukowy, przygotowali dla uczestników biwaku szereg atrakcji. Najpierw odbyła się Gra Terenowa pod hasłem „Legenda Piekielnicy”, która miała na celu zapoznanie uczestników z historią Bukowej Góry, zwanej potocznie Piekielnicą i sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu technik harcerskich. Dlatego druhowie wykazywali się znajomością terenoznawstwa, pionierki obozowej, techniką przygotowywania stosów ogniskowych i samodzielnym wykonaniem namiotu i hamaka z dostępnych w lesie materiałów. Nie mogło zabraknąć również sprawdzenia wiedzy i praktycznych umiejętności harcerzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ziołolecznictwa i  kulinariów.

  Po południu harcerze przygotowali dla całej społeczności lokalnej szereg atrakcji: dmuchany zamek, ściankę wspinaczkową, strzelanie  z paint bolla do tarczy, oraz darmową cukrową watę i kiełbaski serwowane prosto z grilla. Ale kulminacją tego dnia był wspaniały Turniej Rycerski „Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy”, podczas którego sześcioosobowe zastępy z 8 drużyn rywalizowały w prawdziwych konkurencjach turniejowych, takich jak: wyścigi na „koniach”, łapanie obręczy, ciągnięcie wozu, celowanie gazetowymi kulkami do wirtualnego smoka, łowienie rybek, slalom w koronach na głowie, ratowanie z opresji dam dworu i poszukiwanie dla niech zagubionych pantofelków. Na zakończenie turnieju damy dworu brawurowo zatańczyły taniec dworski, porywając innych uczestników do wspólnej zabawy.

 

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00