Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Festyn rodzinny z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Przez Polskę oraz Dnia Dziecka.

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_FESTYN_BRYGIDOW_n_15.JPGDnia 17 czerwca 2018 r. w Brygidowie odbył się uroczysty festyn z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W imieniu organizatorów wszystkich uczestników festynu przywitał radny Adam Młyńczak. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna składała się z dwóch części. Najpierw najmłodsi czyli pięciolatki i sześciolatki przedstawiły swój program artystyczny pod tytułem Polska Nasza Ojczyzna. Następnie uczniowie klas 1-3 wprowadzili w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Pamiętamy o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Duże słowa uznania kierujemy do pań nauczycielek Alicji Gawęckiej, Anety Mikołajczyk, Barbary Drzewieckiej, Adriany Kowalczyk i Wandy Winiarskiej ze szkoły filialnej w Brygidowie, które przygotowały dekoracje i dzieci do uroczystości. Dziękujemy nauczycielkom i uczniom za przygotowanie ciekawego i wzruszającego programu artystycznego. Po zakończeniu akademii wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Krasocin pan Ireneusz Gliściński wraz z panią Prezes OSP Brygidów Barbarą Kowalczyk. Przez sponsorów dzieci zostały obdarowane słodkościami, piłkami i produktami mleczarskimi wraz z gadżetami ufundowanymi przez OSM Włoszczowa. Po przepięknej i wzruszającej akademii zaczęła się część rozrywkowa. W części rozrywkowej festynu zaprezentowały się panie z KGW Skorkowianki wraz z towarzyszącą kapelą i radnym Adamem Młyńczakiem. Oprawę muzyczną oraz wieczorną zabawę taneczną pod gołym niebem zapewnił zespół KRIS. Dla najmłodszych było bezpłatne wesołe miasteczko, kramy z zabawkami, wata cukrowa, malowanie twarzy, białe i czerwone baloniki i cukierki. Nie zabrakło również konkursów dla dzieci i dorosłych. Dla wszystkich uczestników festynu była darmowa grochówka. Dla wszystkich występujących na scenie również zorganizowany był poczęstunek.

 Organizatorem festynu była OSP Brygidów i radny Adam Młyńczak.

Festyn rodzinny został zorganizowany dzięki dofinansowaniu Lokalnej Grupy Rybackiej ,,Między Nidą a Pilicą" oraz dużemu wsparciu lokalnych sponsorów:
Wioletty i Rafała Chruściel, Elżbiety i Adama Młyńczak, Ireny i Mirosława Łapot, Joanny i Piotra Chruściel, Marianny i Jana Chruściel, Renaty i Mariusza Chruściel, Firmy SEM Studio Paweł Młyńczak, Sławomira Kowalczyka, OSM Włoszczowa, Sabiny Ziętal - Sklep Wielobranżowy, Paweł Kowalczyk Usługi Budowlano-Ciesielskie, Zofia i Jan Smolarczykowie, Firma Eurokam Kamil Klim, Sołtys Brygidowa Barbara Kowalczyk


Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom
Organizatorzy

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00