Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 25 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Zielona szkoła w Jantarze

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Zielona_szkola_n_DSCF7957.JPG   W dniach 11.06 – 15.06. 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki z Ciesiel wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia z Mieczyna przebywali na zielonej szkole w Jantarze nad morzem. W drodze do miejsca docelowego zwiedziliśmy zamek w Malborku. Gdy dotarliśmy na miejsce, po krótkim odpoczynku udaliśmy się nad morze. Tam podziwialiśmy nadmorski krajobraz i oglądaliśmy linię brzegową morza.

   Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z Bałtykiem i pierwszy wypoczynek w zdrowym klimacie wybrzeża, w strefie oddziaływania jodu i soli. Dużą atrakcją okazał się pierwszy w tym roku kontakt z wodą morską.

   Kolejnego  dnia zwiedzaliśmy Gdynię: Skwer Kościuszki, Okręt Muzeum ORP Błyskawica, największy port jachtowy w Polsce - Marina Gdynia.  Mieliśmy także okazję popływać statkiem po Bałtyku. Po zejściu na ląd czekał na nas przewodnik, który oprowadzał nas dalej po malowniczym mieście Gdyni. Pomimo zmęczenia nie zapomnieliśmy o zakupie pamiątek. Następnie udaliśmy się do Sopotu zwiedzić molo i pospacerować po głównej ulicy – najsłynniejszym w Polsce turystycznym deptaku Monte - Cassino. Ponieważ dzieci rzadko bywają zmęczone, to wieczorem  bawiliśmy się na dyskotece. Po dniu i wieczorze pełnym wrażeń poranna pobudka dla niektórych była nieprzyjemną koniecznością. Ale wstać trzeba było, gdyż o godzinie 10.00, zaraz po śniadaniu udaliśmy się do przepięknego Gdańska. Tam zwiedziliśmy Stare Miasto, Długi Targ, Żuraw Gdański, Bazylikę Mariacką i Westerplatte. Spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Motławy. Ten wesoły dzień zakończył spacer nad morze, by podziwiać zachód słońca.
Piątek to dzień pożegnania z morzem. Po spakowaniu bagaży i śniadaniu udaliśmy się na plażę,  by po raz ostatni przed wyjazdem posłuchać szumu  fal i krzyku mew. Zbieraliśmy muszle i bursztyny, które będą przypominały nam pobyt w Jantarze, a najmłodsi budowali zamki z piasku.

   Po wizycie nad morzem pozostają wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko. Może za rok znowu będziemy oddychać świeżym, morskim powietrzem, słuchać szumu morskich fal i poczujemy złocisty piach pod stopami.
Wróciliśmy do domu, jednak w naszej pamięci pozostają wspomnienia, niezapomniane wrażenia i oczywiście, nowi przyjaciele, z którymi będziemy wspominać zieloną szkołę.


Opiekunowie

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00