Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Akcja zbierania nakrętek

 b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_16_n_nakretki_01_18.JPGAkcję zbierania nakrętek prowadzimy w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie już od czterech lat. W dwu pierwszych edycjach zbieraliśmy je na pomoc dla niepełnosprawnej dziewczynki z Kozłowa. Przekazaliśmy na ten cel ponad tonę nakrętek (1140 kg).

Podobną ilość, 1021 kilogramów, zebraliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Przekazaliśmy je mamie Oliwki Nowek ze Stąporkowa na rehabilitację ciężko chorej, półtorarocznej wtedy córeczki.

W tym roku szkolnym również zbieraliśmy na pomoc dla małej Oliwki, która wymaga systematycznej, kosztownej rehabilitacji oraz zakupów specjalistycznego sprzętu. Udało mam się zgromadzić nieco więcej zakrętek niż w poprzednim roku szkolnym - 1228 kg.

Podsumowanie tegorocznej akcji odbyło się w dniu 21 czerwca 2018 r. na apelu szkolnym, przygotowanym przez uczniów klasy siódmej pod kierunkiem koordynatora tego przedsięwzięcia, pana Edwarda Karpińskiego. Serdecznie podziękowano wszystkim uczestnikom, wyróżniono najbardziej zaangażowanych uczniów i zespoły klasowe, przekazano im dyplomy, nagrody książkowe oraz słodkie upominki.

Liderem akcji, podobnie jak w latach poprzednich, została klasa siódma, która zebrała ponad 374 kilogramy nakrętek. Nieco mniej zebrały klasa piąta "b" (219 kilogramów) oraz klasy: IV "b" i szósta - każda ponad 100 kg.

Najwięcej nakrętek zgromadziła uczennica klasy siódmej Wiktoria Szklarz - 129 kg. Bardzo dużo zebrali także Paweł Marcinkowski z kl. Vb (99 kg), Daria Cierpica z oddziału przedszkolnego "A" (73 kg) oraz Rafał Przepióra z klasy VII (59 kg).
W tegorocznej akcji wzięło udział 128 uczniów. Liczba ta świadczy o coraz większym zaangażowaniu uczniów i rodziców, za co im serdecznie dziękujemy. Dzięki naszej akcji prawie w każdym domu naszych wychowanków pojawił się pojemnik, w którym gromadzi się te kolorowe elementy plastikowych opakowań. To dodatkowy, pozytywny aspekt naszej akcji, którym jest wychowanie proekologiczne.

Podobnie jak w roku ubiegłym na wszystkich uczestników akcji czekała loteria fantowa. Elektroniczne losowanie atrakcyjnych nagród (akcesoriów komputerowych, gadżetów piłkarskich oraz książek) wzbudziło wiele emocji.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji oraz Dyrekcji Szkoły i Radzie Rodziców za jej wsparcie. Słowa podziękowań kierujemy również do Państwa Sylwii i Sławomira Szklarz, którzy zebrane przez nas zakrętki nieodpłatnie dostarczyli do Stąporkowa.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00