Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

MOD Krasocin na EURO Musiktage w Niemczech

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_61_n_b_(1).jpgW dniach 06-09.09.2018 Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Krasocina wzięła udział w międzynarodowym festiwalu muzycznym w niemieckiej miejscowości Bösel. Krasocińscy muzycy rozpoczęli swój pobyt w Niemczech już w czwartkowy wieczór 06.09, kiedy to wzięli udział w uroczystej inauguracji festiwalu.

 Kolejny dzień minął MOD z Krasocina pod znakiem prób i koncertowania w mieście Cloppenburg, gdzie orkiestranci dali muzyczny popis tamtejszej publiczności podczas dwugodzinnego koncertu na głównym deptaku miasta. Sobota była dniem muzycznych prezentacji wszystkich formacji biorących udział w festiwalu. Muzycy z Krasocina wraz z grupą taneczną Aplauz dali koncertowo-taneczny popis, zyskując sobie sympatię i uznanie niemieckiej publiczności.

Konkursowe potyczki pomiędzy formacjami odbyły się ostatniego dnia festiwalu, tj. w niedzielę 09.09. Rywalizację rozpoczęły mażoretki, wśród których brylował zespół Aplauz. Kolejno przyszedł czas na musztrę paradną i koncert konkursowy, a zwieńczeniem muzycznych zmagań był przemarsz wszystkich uczestników ulicami miasta. Po zakończeniu prezentacji wszystkich zespołów ogłoszono wyniki. Nasze mażoretki zwyciężyły w swojej kategorii a opiekun zespołu tanecznego „Aplauz” Pani Iwona Dusza została nagrodzona medalem dla najlepszej prowadzącej mażoretki z pośród wszystkich orkiestr międzynarodowego festiwalu.  Miło nam poinformować, że orkiestra z Krasocina zajęła II miejsce w kategorii musztry paradnej oraz VI miejsce w kategorii koncertu konkursowego. Jak wysoki był poziom muzyczny zmagań koncertowych świadczy fakt, że nasza orkiestra otrzymała średnią ocenę 9,4  a zwycięzca 9,9 w skali 0 – 10 pkt.

Pożegnaniem krasocińskich muzyków z festiwalem w Bösel był krótki koncert w miejscowym parku da zgromadzonej tam publiczności.

Orkiestra pragnie podziękować kierownikowi wyjazdu Tomaszowi Tatarowi oraz opiekunom: Iwonie Duszy, Agnieszce Stachurze i Aleksandrze Góreckiej za sprawny przebieg pobytu w Niemczech, jak również kapelmistrzowi Leopoldowi Kwapiszowi za zorganizowanie wyjazdu i przygotowanie muzyczne.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00