Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Moja Niepodległa Ojczyzna

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_94_n_przeglad7.jpgPrzypadająca w tym roku setna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości to wyjątkowe wydarzenie. Dla uczczenia tego jubileuszu w Szkole Podstawowej w Mieczynie odbył się  „Gminny przegląd prozy i poezji patriotycznej”  pod hasłem „ Moja  Niepodległa Ojczyzna”. Mottem tej uroczystości były słowa Pani  Grażyny Siekluckiej: „Polsko suwerenna i niepodległa, Polsko triumfu i chwały, chroń naszych ziem krwawo zdobytych, wraz z Twoim stróżem, orłem białym.”

 W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele ze wszystkich szkół  z terenu Gminy Krasocin.  Swoją obecnością zaszczycił gospodarzy pan wójt Jacek Sienkiewicz. Zebranych powitała pani dyrektor Małgorzata Klimczyk- Karpińska a następnie  uczniowie klasy 8 w krótkim referacie przedstawili  drogę Polaków do niepodległości. Po tym wstępie uczniowie  z poszczególnych szkół recytowali przygotowane wiersze i prozę. Prezentowane przez uczestników teksty były na wskroś przesiąknięte patriotyzmem, pełne patosu i dumy narodowej. Ukazywały burzliwe dzieje naszego kraju, sylwetki narodowych bohaterów i walkę o niepodległość. Szczególnie bliskie okazały się czasy Solidarności. Niektórzy pamiętają je z własnego życia, inni ze wspomnień najbliższych. Uzupełnieniem tej cząstki naszej niełatwej historii były wspomnienia pana wójta przywołane utworem „Mury” Jacka Kaczmarskiego wykonanym przez jednego z uczniów.

Występom towarzyszył podniosły nastrój i chwile wzruszenia. To była dla wszystkich prawdziwa lekcja patriotyzmu. Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom dyplomów i statuetek upamiętniających 100 – lecie Odzyskania Niepodległości.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00