Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 22 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

XVIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_109_n_c_(1).jpg   11 października 2018 r. uczniowie klas IV  ze Szkoły Papieskiej z Bukowy wraz ze swoimi wychowawcami, uczestniczyli w XVIII Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze, która w tym roku odbywała się pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Do stóp Jasnogórskiej Pani przybyło blisko 14 tysięcy pielgrzymów reprezentujących niemal 300 placówek edukacyjnych wszystkich typów, od przedszkoli do szkół wyższych, by prosić Królową Polski o ciągłe wstawiennictwo, a także pomodlić się w intencjach Ojca Świętego Franciszka i podziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II.

   Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny charakter ponieważ  w roku 2018 przypada 40 Rocznica Wybory Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową oraz 60 Rocznica otrzymania przez naszego patrona sakry biskupiej, a także 100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego oprócz wymiaru duchowego, tradycją stało się, że pielgrzymka zyskuje również wymiar materialny. W tym roku zebrane środki finansowe trafią na Ukrainę i za pośrednictwem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących powstańców warszawskich.
   Niezwykłym  i bardzo widowiskowym wydarzeniem było wypuszczenie w niebo przez delegacje szkół ponad 300 balonów z intencjami, które zostały do nich dołączone jako znak modlitwy, by jak Jan Paweł II stawać się „świętymi” w codziennym życiu i obowiązkach.
   Po uroczystościach pielgrzymkowych uczniowie ze szkoły w Bukowej udali się do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Skałką” w Przybynowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych: „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Podczas zajęć” czwartoklasiści” poznawali gatunki ziemniaka, warunki jego uprawy i możliwości wykorzystania tego warzywa w kulinariach oraz wykonywali „ziemniaczane ludziki”. Bardzo ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie mini-skansenu, gdzie poznawano stare urządzenia i sprzęty wykorzystywane w gospodarstwie domowym oraz mini-zoo, w którym największą frajdą było karmienie zwierząt.
   Ale największą niespodziankę, gospodarze przygotowali na koniec pobytu, serwując wszystkim pyszne „ziemniaczane pieczonki” a na deser bardzo słodką, cukrową watę.

 

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA  

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00