Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Dzień Głośnego Czytania

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_118_n_DSCF8432_(2).JPGNasza szkoła bierze udział w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas I  - III. Do akcji zaproszeni zostali również najmłodsi – przedszkolaki wraz z rodzicami. Już od dnia 28 września odbywały się spotkania, podczas których pani Beata Stańczyk – szkolna bibliotekarka – czytała dzieciom w zerówce, oraz uczniom klas I – III „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

17 października na świetlicy szkolnej odbył się Dzień Głośnego Czytania.  Specjalnie na to spotkania przygotowano leśną scenografię – drzewo z dziuplą, w której mieszka sowa – mądra głowa. Na ścianie przyklejone zostały dalsze przygody Słodziaków w formie komiksów wymyślone  przez  uczniów klas II – III. Sufit zaś, został ozdobiony kolorowymi wstążkami. Unikalna scenografia wprowadziła miłą i przytulną atmosferę.  W  spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I – III (100 procentowa frekwencja), którzy przed spotkaniem wykonali maski swoich ulubionych Słodziaków i w nich wystąpili. Zaproszeni zostali najmłodsi – zerówka i przedszkolaki, a także starsi uczniowie z klasy V. W obchodach wzięli udział : pani dyrektor, nauczyciele, rodzice a także dziadkowie. Spotkanie rozpoczęło się zabawą ortofoniczną – odgłosy lasu. Dzieci słuchały dźwięków, odgadywały je a potem wybrany uczeń chował się za lustrem i wypowiadał sekwencję 3-4 dźwięków.  Dziecko stojące przed lustrem powtarzało usłyszane dźwięki i dodawało od siebie dowolną minę.  Pani Beatka – szkolna bibliotekarka - przeczytała opowiadanie „Sowa Zosia” ze zbioru „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, po czym dzieci ustnie odtworzyły wydarzenia zaprezentowane w tekście w odpowiedzi na pytania nauczycielki. Miłym przerywnikiem głośnego czytania była gra - ściganka, w której dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. W roli lektorów wystąpili również p. Bożena Bryła – wychowawczyni klas II –III czytając utwór „Paweł i Gaweł”, Justyna Bryła – mama ucznia z klasy II, przeczytała opowiadanie „Jeż Jerzyk”, Kacper Jończyk – uczeń klasy V opowiadanie „Bóbr Borys” . Na spotkaniu pojawiła się postać Kopciuszka (uczennica klasy VII) w bajkowym przebraniu, która przeczytała bajkę pt. „Kopciuszek”. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem.  Na zakończenie chętni uczestnicy otrzymali karty z wzorem myszki, które musieli narysować bez odrywania ręki od kartki: palcem, a w dalszej części ołówkiem. Samodzielnie dorysowali pierścionek na palcu myszki. Prace zostały powieszone na wystawce i opatrzone wnioskiem: „Pamiętaj! Rzecz należąca do właściciela, jest jego własnością”. W akcję zaangażowani byli również nauczyciele klas starszych, którzy rozpoczynali swoje lekcje czytaniem fragmentów książek.

Na zakończenie akcji „Czytaj codziennie” uczniowie, którzy aktywnie czytali (codziennie minimum 10 minut przez 21 dni)  otrzymali nagrody książkowe oraz maskotki Słodziaków.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00