29/11 2018

Pasowanie na starszaka w Samorządowym Przedszkolu w Bukowie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_163_n_a_(1).jpgDzień 23 listopada 2018 r. pozostanie na długo w pamięci dzieci i rodziców z Samorządowego Przedszkola w Bukowie. Właśnie tego dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – „Pasowanie na Starszaka” przedszkolaków z grupy “Ufoludki”.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości. Następnie bardzo odważne Ufoludki rozpoczęły swój program artystyczny “Polonezem”. Chcieli w ten sposób uczcić obchody 100-lecia Niepodległości Polski. Wszyscy  byli pod wielkim wrażeniem małych tancerzy, którzy spisali się jak na tę okoliczność przystało doskonale. W dalszej części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne. Wspólnie i indywidualnie bawili gości w przedszkolnych rytmach.

Przyszła też pora na sprawdzenie wiedzy na temat dobrego zachowania, wiedzy o  Polsce, jak również pokazanie sprawności fizycznej. Po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki uroczyście złożyły ślubowanie i Pani dyrektor Agata Kapelusz – Derejska  dokonała uroczystego pasowania na starszaka kładąc na ramieniu każdego dziecka duży ołówek. Na twarzach przedszkolaków widać było powagę i dumę, że w tym dniu, oni są najważniejsi. Na pamiątkę tego wydarzenia Pani wicedyrektor Beata Mazur wręczyła każdemu dziecku  dyplom i drobne upominki.

To miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz zaproszeniem bohaterów wydarzenia na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Nowo pasowanym starszakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria