14/12 2018

MIKOŁAJ W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU W OLESZNIE

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_ART_196_n_DSC_0042.JPG"Jedzie święty Mikołaj, Białą brodą świeci. Worek z prezentami Ma dla grzecznych dzieci". W grupie Krasnali w mikołajkowy poranek trwało wielkie poruszenie. Przedszkolaki  niecierpliwie czekały  na wizytę uwielbianego przez nich gościa. Już od kilku dni dzieci sumiennie przygotowywały się do tego spotkania. Wykonały różnorodne prace plastyczne z wizerunkiem ukochanego Mikołaja. Z zapałem uczyły się piosenek i wierszy, aby jak najlepiej zaprezentować się przed niezwykłym gościem.

Tuż przed wizytą przedszkolaki z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.  Przygotowały dla Mikołaja ciasteczka i szklankę pysznego mleka, wiedząc że przybywa do nich z odległej krainy. Niezawodny Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i szybko zjawił się z wielkim workiem pełnym prezentów. Przywitał się z najmłodszymi i z wielkim zainteresowaniem obejrzał  krótki występ artystyczny, po którym przystąpił do wręczania upragnionych prezentów. Ukochany Mikołaj nie zapomniał o nikim i chętnie pozował do zdjęcia z każdym dzieckiem. Po udanej sesji zdjęciowej  wszystkie dzieci wraz z  rodzicami i zaproszonymi gośćmi  udali się na uroczysty poczęstunek. Dzieci długo wspominały spotkanie z Mikołajem, dzieliły się wrażeniami,  oglądały prezenty, zerkając przez okno z nadzieją, że może jeszcze raz zobaczą miłego gościa.

Prezenty  oraz poczęstunek zostały ufundowane z budżetu projektu „Przedszkole w Olesznie- szansą na lepszy start” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Tekst:  p. Justyna  Michałek
Zdjęcia:  p. Aldona Kowalczyk

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria