Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Wizyta świętego Mikołaja w Samorządowym Przedszkolu w Bukowie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_4_N_mikolaj_2018_(575x1024).jpgWizyta świętego Mikołaja w Samorządowym Przedszkolu w Bukowie to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Przygotowywały się do niego starannie. Każda grupa wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne: płaskie i przestrzenne, na których oczywiście królował Mikołaj. Oprócz wykonanych prac plastycznych wszystkie grupy uczyły się piosenek  lub wierszy, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i robią to z  przyjemnością.


Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi. Święty Mikołaj nie zawiódł  ich i nie kazał długo na siebie czekać.

Po śniadaniu dzieci z grupy Słoneczka wybrały się na spacer i nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków. Usłyszały  go już z daleka. Był to sygnał, który  świadczył  o tym, że do przedszkola zbliża się nie kto inny, ale Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone.

Oprócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców. Na zakończenie niecodzienny gość wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko. Sprawiło dzieciom wiele radości i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż dla większości z nich dzień ten był wielkim przeżyciem.
Kiedy pożegnaliśmy Mikołaja, na twarzach przedszkolaków jeszcze przez długo gościł uśmiech . Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas raz w roku....

Mikołajowi i tym wszystkim, którzy pomagali mu „pakować” prezenty bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy…. :)

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00