Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 22 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

„Gdy dziadkowie wchodzą drzwiami, Dyscyplina wylatuje przez okno” Ogden Nash

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_22_n_1.jpg21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia - Dzień Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach 60-tych ubiegłego wieku i na stałe wpisały się w rokroczne obchody Polaków. Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, a wnukowie mogą okazać swój szacunek wobec starszych członków rodziny. Dlatego też obchody święta najbliższych w przedszkolu, są wspaniałą okazją do pielęgnowania rodzinnych uczuć.

Babciom i dziadkom tak wiele zawdzięczamy: bezinteresowne oddanie i troskę, dlatego należy ich święto obchodzić w szczególny sposób. Pamiętaliśmy o tym również i my. W Samorządowym Przedszkolu w Olesznie Krasnale Święto Babci i Dziadka postanowiły uczcić występem jasełkowym pod hasłem: „Rodzi się Miłość”.  Pod kierunkiem wychowawcy Justyny Michałek dzieci zaprezentowały prawdziwą grę sceniczną wraz z uroczym tańcem pasterzy i aniołów. Licznie zgromadzona publiczność nie żałowała gromkich braw, a niejedna łza w oku najbliższych świadczyła o pozytywnych emocjach, jakich dostarczył przedstawiony program artystyczny. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat”, przedszkolaki wręczyły przygotowane upominki: dla babci pięknego hiacynta, a dla dziadziusiów świecznik wykonany z masy solnej i ziarna.

Po części artystycznej głos zabrała pani Irena Kuśmierczyk – kierownik Samorządowego Centrum Oświaty, która w imieniu swoim i wójta gminy Krasocin złożyła wszystkim seniorom moc serdecznych życzeń. Do życzeń dołączyła również pani Zofia Marcinkowska -dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych, która zaprosiła wszystkich gości na uroczysty poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom, że tak licznie odpowiedzieli na  nasze zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością podczas spotkania z okazji ich święta. Życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w tym szczególnym dniu!!

Do zobaczenia za rok!!!


Wychowawca
Justyna Michałek

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00