Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 25 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

„BUKOWA CZYTA”

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_160_n_BUKOWA_CZYTA_(1024x682).jpgW dniu 7 czerwca  uczniowie  Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pobijania rekordu masowego czytania pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam”, który swoim patronatem objęła redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Akcja jest okazją do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii.

Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta wspólnie ponad 400 tys. osób.

Nasza szkoła już po raz czwarty uczestniczy w tej najpopularniejszej akcji czytelniczej dokładając swoją cegiełkę do tego  rekordu. Co roku staramy się  pokazać, że czytanie może być atrakcyjne, a BUKOWA jest miejscowością ludzi czytających.

W tym roku  o poranku  przed szkołą zebrało się ponad 200 uczestników. Każda klasa zaprezentowała „klasowy układ z książką w roli głównej” z przygotowanymi plakatami promującymi czytelnictwo do pamiątkowego zdjęcia. Następnie wyruszyliśmy w barwnym korowodzie ulicami naszej miejscowości dumnie niosąc napis „BUKOWA CZYTA”. Punktualnie o 10.00 ,zgodnie z założeniami akcji, odbyło się wielkie czytanie.

To, że czytać można wszędzie pokazaliśmy  udając się na wycieczkę do Zakładów Wapienniczych LHOIST Bukowa. Najmłodsi uczniowie czytali w szkolnym autobusie, natomiast najstarsi w ładowarce. Dzięki uprzejmości pana dyrektora  mieliśmy niepowtarzalną możliwość zobaczenia prężnie działającego zakładu, a przede wszystkim kopalni  złóż kamienia wapiennego co okazało się nie lada atrakcją.

Miło było spotkać się w tak licznym gronie, by wspólnie czytać swoje ulubione książki oraz promować czytelnictwo i bibliotekę szkolną.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00