Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 13 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Uroczystości w Ludyni

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_185_n_IMG_20190609_140522.jpg09 czerwca 2019 r. na terenie zabytkowego parku przy Dworze w Ludyni w niedzielę „Zielonych Świątek” odbyła się Msza Św. a po niej spotkanie dla mieszkańców Ludyni i zaproszonych gości. Tradycyjnie zorganizowane przez obecnego właściciela dworu Stanisława Gierzyńskiego z pomocą grupy mieszkańców gminy Krasocin. Uroczystość rozpoczął Janek Dąbrowski czterokrotnym odegraniem na trąbce hymnu znanego z wieży Mariackiej w Krakowie.

Następnie rozpoczęto Mszę Św., którą celebrowali dwaj księża z Parfii w Kozłowie: Ks. Proboszcz Jerzy Korona oraz Wikariusz Ks. Ireneusz Tuora, który wygłosił ciekawą homilię na temat roli dworów w parafii Kozłowskiej. O oprawę liturgiczną Mszy zadbał zaproszony Chór Seniora „Niezastąpieni” z Włoszczowy pod kierownictwem Mieczysława Króla. Po uroczystości zaprezentowali zgromadzonej publiczności piękny koncert patriotyczny nagrodzony wielkimi brawami.

Po oficjalnej części Stanisław Gierzyński podziękował wszystkim za pomoc,  podkreślił fakt, że z roku na rok przybywa na ten dzień do Ludyni coraz więcej ludzi. Podziękował sponsorom: prof. Halinie Rusek, Ryszardowi Koziołek oraz Artur Konarskiemu. Na koniec  zaprosił zgromadzonych na specjalnie na tę okazję przygotowane kawę i pyszne ciasta. Słodkości przygotowane zostały przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ludyni.

Miłym akcentem było przybycie na uroczystość 100-latki mieszkanki Ludyni Pani Heleny Wójcik. Jubilatce złożono życzenia i kwiaty a Chór zadedykował jej jeden z utworów.

Uroczystość swą obecnością zaszczycili m.in.: przedstawiciel Marszałka Woj. Świętokrzyskiego – radny sejmiku Artur Konarski, Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński, Zofia i Antoni Nowakowie ze Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 4 Pułku Piechoty w Kielcach, delegacja zaprzyjaźnionych pracowników PKP z Kielc z Janem Kosmalą na czele, Przedstawiciele Włoszczowskiego Towarzystwa Historycznego: Marian Sosnowski, Grzegorz Dąbrowski, Marek Teper.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00