Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

EUROPARADA SUCHOWOLA 2019

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_182_n_7.jpgZakończył się festiwalowy maraton dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej i zespołu Aplauz z Krasocina. W ciągu ostatniego miesiąca w każdy weekend nasi muzycy brali udział w zmaganiach muzycznych na terenie całego kraju. „Chociaż był to wyczerpujący okres dla wszystkich to jednak warto było. Sukcesy jakie osiągnęła nasza formacja zdecydowanie przyćmiły zmęczenie i dodawały sił do dalszej ciężkiej pracy”, podkreśla kapelmistrz Leopold Kwapisz.

Ostatnim etapem letniego maratonu festiwalowego był udział Europaradzie w Suchowoli. Miejscowość ta uchodzi za geograficzne centrum Europy, a ulokowana jest na podlaskiej ziemi. Była to już druga edycja festiwalu z udziałem orkiestry z Krasocina. Pierwsza miała miejsce w 2007 r. W konfrontacji z orkiestrami z Białorusi, Ukrainy i  Polski nasi muzycy jak zawsze zaprezentowali się profesjonalnie, podbijając serca suchowolskiej publiczności.

Pierwszego dnia młodzież z Krasocina miała okazję podziwiać piękno doliny Rospudy z pokładu statku  podczas rejsu po jeziorach tego pięknego zakątka. Była to nagroda dla orkiestry za trud i osiągniecia. Sobota i niedziela upłynęła pod znakiem prób i występów. Orkiestry prezentowały się w przemarszach, musztrach paradnych i koncertach na scenie. Występ wokalny naszego wójta przy akompaniamencie orkiestry spotkał się z dużym aplauzem, a pokaz parady marszowej przygotowany przez choreograf Iwonę Duszę oczarował licznie zgromadzonych widzów. Europarada nie jest festiwalem konkursowym, ale krasocińscy artyści zawsze podchodzą z pełnym respektem do publiczności. MOD Krasocin ponownie otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnej edycji festiwalu w Suchowoli, jak również w festiwalach na Ukrainie i Białorusi.

Orkiestra wraz z zespołem Aplauz pragnie serdecznie podziękować kierownikowi wyjazdu, Tomaszowi Tatarowi oraz opiekunom: Iwonie Duszy, Monice Chruściel, Krystianowi Pawłowskiemu, Dawidowi Malickiemu i Adrianowi Malickiemu.

Orkiestra dziękuje również Urzędowi Gminy Krasocin, za przygotowanie upominków dla gospodarzy festiwalu i orkiestr oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego i Gminie Krasocin za pomoc finansową.

Kapelmistrz, Leopold Kwapisz dziękuje całej orkiestrze i grupie tanecznej za trud i zaangażowanie.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00