Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 25 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

„Życie jest grą, świat boiskiem” - spotkanie z Antonim Piechniczkiem

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_307_n_głowne_A.P..JPGW piękne październikowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie znanego trenera, piłkarza i komentatora sportowego pana Antoniego Piechniczka. Spotkanie odbyło się 23 października, a poprowadził je znany ze świata mediów Dariusz Rekosz  (pisarz, animator kultury). Znamienitego gościa powitała dyrektor biblioteki Magdalena Kowalczyk, która w imieniu Wójta Ireneusza Gliścińskiego wręczyła mu upominek – książki i gadżety związane z gminą Krasocin.

Podczas wywiadu pan Antoni wrócił wspomnieniami  do początku swojej kariery piłkarskiej, opowiedział o emocjach związanych z pierwszym meczem poza granicami kraju, o występach „pod banderą” Legii Warszawa. Dzięki panu Dariuszowi mogliśmy obejrzeć pamiętne bramki z  1/8 finału Mistrzostw Świata w 1986 roku. „Wszystko można poprawić” to motto, które przyświecało znanemu trenerowi podczas kariery trenerskiej i które przekazywał swoim podopiecznym z drużyny, zachęcając piłkarzy do jeszcze większego wysiłku. Pan Antoni nie tylko wspominał swoją karierę, ale odpowiadał także na pytania zgromadzonych fanów.

Wśród publiczności byli między innymi przedstawiciele klubów sportowych: Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Krasocin” oraz Gminnego Klubu Sportowego „Bucovia” Bukowa. Nie zabrakło także dorosłych fanów naszego gościa. Na koniec spotkania była możliwość porozmawiania z Antonim Piechniczkiem, a wszystkie książki biograficzne „Tego nie wie nikt” rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Serdecznie dziękujemy za to wspaniałe spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00