Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 5 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

SPRAWOZDANIE Z JASEŁEK

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_ART_354_N_A_(5).jpgTradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku:  19 grudnia 2019 roku  w pięknie udekorowanej sali zebrali się dzieci, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście: wójt Ireneusz Gliściński, dyrekcja ZPO w Krasocinie Krzysztof Jasiowski i Monika Jamróz Ziętal, proboszcz Marek Szyba i sołtys Adam Młyńczak. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny wyjątkowy nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni.

Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa Maryi, która powiedziała do całego narodu polskiego ,,Polsko! Weź Jezusa i bądź szczerze katolicka, broń wiary świętej pracą, piórem i przykładem".

Na zakończenie zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem a następnie zasiedli do stołu wigilijnego, na którym gościły wszystkie potrawy związane z tradycją Bożego Narodzenia przygotowane przez rodziców i nauczycieli. Zaproszeni goście ufundowali dzieciom słodkie niespodzianki, a dyrektor Krzysztof Jasiowski zasponsorował wycieczkę dla wszystkich dzieci. Za przygotowanie odpowiedzialne były nauczycielki pracujące w Szkole Filialnej w Brygidowie.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00