Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 27 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_36_n_P1230619.JPGDzień 7 lutego 2020r. był dniem wyjątkowym dla naszej „małej ojczyzny”, gdyż w stolicy Powiatu Włoszczowskiego gościliśmy Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza od 1989r.- wizyta Głowy Państwa na terenie naszego powiatu. Na to historyczne wydarzenie, które odbyło się w Hali Sportowej OSiR we Włoszczowie przybyła liczna reprezentacja z gminy Krasocin na czele z Wójtem Gminy - Ireneuszem Gliścińskim. Pojawili się również Radni naszego gminnego samorządu, sołtysi, oraz przedstawiciele  stowarzyszeń z gminy Krasocin - Koła Gospodyń Wiejskich, jednostki OSP itp.

Oprawę muzyczną zapewniła jedna z najlepszych orkiestr dętych w Polsce – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie pod batutą Leopolda Kwapisz, która spotkanie z Prezydentem RP rozpoczęła „Mazurkiem Dąbrowskiego”.

W czasie wystąpienia Prezydent RP Andrzej Duda zaskoczył wszystkich świetną znajomością historii naszej „małej ojczyzny” oraz znajomością strategicznych inwestycji, realizowanymi na terenie Powiatu Włoszczowskiego. Zapewnił, że nadal będzie kontynuował misję zrównoważonego rozwoju, bez wykluczeń społecznych. Wspomniał  też o peronie kolejowym Włoszczowa- Północ, dzięki któremu otworzyło się „ okno na świat” mieszkańcom Powiatu Włoszczowskiego, w tym naszej gminy.

Warto nadmienić,  że wcześniej – w Starostwie Powiatowym odbyło się krótkie spotkanie  z samorządowcami, na którym Wójt Gminy Krasocin podarował Prezydentowi RP -statuetkę Temidy.

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00