ZdjęcieW środę 28 czerwca 2023 r. KGW Występy  gościły u siebie  delegację  Kół Gospodyń Wiejskich z województwa Mazowieckiego z przedstawicielem Mazowieckiego Centrum  Polityki Społecznej Magdaleną Siśkiewicz. Odwiedziny nie były przypadkowe u pań, lecz zostały wytypowane jako wzorcowe  Koło Gospodyń Wiejskich z Województwa  Świętokrzyskiego.

W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński, Ks. Kanonik Proboszcz Parafii Bukowa Tadeusz Siciarski, Starosta Powiatu Włoszczowskiego Dariusz Czechowski, Wicestarosta  Powiatu  Włoszczowskiego Łukasz Karpiński, Członkowie Zarządu Powiatu  Włoszczowskiego Małgorzata Toborek-Gusta, Rafał Pacanowski,

Dyrektorzy Szkół  Agata Kapelusz -Derejska, Krzysztof Jasiowski. Oraz Kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej MOD Krasocin Leopold Kwapisz.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, panie mogły wymienić się doświadczeniami,podzielenia się pomysłami oraz zaprezentowaniem własnych osiągnięć.

Delegacja Kół Gospodyń z Województwa Mazowieckiego miały okazję zobaczyć jak wygladał stół weselny sprzed 100 lat, jak również posmakować regionalnych potraw, a także zwiedzić Krasockie Muzeum Chleba.

Po współnym obiedzie Delegacja z Województwa Mazowieckiego zwiedziła zamek w Chęcinach.