Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Gospodarka Odpadami

Informacja na temat zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Czytaj więcej...    Informujemy, że w pierwszej połowie 2019r, przeprowadzona została bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD, we wszystkich sołectwach Gminy Krasocin. Zbiórkę przeprowadziła - w ramach porozumienia z Gminą Krasocin - firma KOS Sp. z o.o. jako spółka firmy BIOSYSTEM S.A. z siedzibą w Krakowie przy ul. Wodnej 4, 30-556 Kraków.

Czytaj więcej...

Podsumowanie projektu pt. Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej – Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Czytaj więcej...W dniu 10.06.2019r. w Szkole Podstawowej w Bukowie odbyło się podsumowanie projektu pt. ”Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej – Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii”, oraz  konkurs   dla   uczniów  Szkoły Podstawowej w Bukowie. W ramach podsumowania projektu miała miejsce prezentacja zakupionych pomocy dydaktycznych oraz zostały zaprezentowane doświadczenia chemiczne przygotowane i wykonane  przez uczniów szkoły w Bukowie.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Czytaj więcej...

Informacja o otwarciu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

Czytaj więcej...Wójt Gminy Krasocin informuje, że z dniem 03.06.2019r. zostanie otwarty Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowany na ulicy Ludowców 9A, tj. przy oczyszczalni ścieków w Krasocinie. Punkt będzie świadczył usługi w I i III  poniedziałek miesiąca w godz.14.00 – 18.00. Do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych właściciel nieruchomości może nieodpłatnie przekazywać odpady wytworzone w gospodarstwach domowych zebrane w sposób selektywny:

Czytaj więcej...

„LISTY DLA ZIEMI” OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROEKOLOGICZNA SKIEROWANA DO UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJUM ORAZ PRZEDSZKOLI

Czytaj więcej...W 2019 r., uczniowie w całej Polsce będą mieli możliwość napisania listu, a przedszkolaki wykonania rysunku. Akcję określają dwa słowa: EDUKACJA i DZIAŁANIE. Temat przewodni to gospodarka odpadami, promocja recyklingu  oraz postawy i działania proekologiczne - są to bardzo istotne kwestie, które powinny każdego zainteresować. Ważne jest, aby przeciwdziałać paleniu śmieci w piecach domowych.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Czytaj więcej...

Informacja o zmianie wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Czytaj więcej...Wójt Gminy Krasocin informuje, że Rada Gminy w dniu 26 listopada 2018r. podjęła uchwałę o zmianie stawki  opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W związku z powyższym od dnia 1 stycznia 2019 roku będą obowiązywać następujące stawki opłat za odpady komunalne:

Czytaj więcej...

Gmina wycofała się projektu montażu OZE dla mieszkańców

Z uwagi na zbyt dużą liczbę gospodarstw domowych, które na obecnym etapie wycofały się z projektu montażu odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców, gmina zrezygnowała z dalszej procedury ubiegania się o dofinansowanie. Jednocześnie Urząd Marszałkowski nie pozwolił na zmniejszenie wskaźników zadania, co nie pozwoliło na kontynuowanie projektu dla mniejszej ilości gospodarstw domowych.

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00