Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Konkurs „Segregowanie to surowców oszczędzanie”

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_1A_Segregowanie_to_surowcow_oszczedzanie_n_20171213_113544.jpgStowarzyszenie „Wspólnie dla gminy” zorganizowało konkurs dla wszystkich szkół z terenu Gminy Krasocin, na wykonanie pracy plastycznej - kalendarza na rok 2018, promującego segregację odpadów. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I do III szkół podstawowych z terenu Gminy Krasocin. Prace zostały złożone do 15 listopada przez 6 szkół, tj:

- Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
- Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie
- Zespół Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie - Filialna
Szkoła Podstawowa w Brygidowie
- Zespół Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie
- Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
Głównym założeniem konkursu było zachęcenie i edukowanie w zakresie segregowania odpadów uczniów najmłodszych klas, a poprzez wydanie kalendarza także zachęcenie mieszkańców naszej gminy do dbania o ład i porządek w najbliższym otoczeniu. Członkowie Stowarzyszenia zdecydowali w drodze głosowania, że praca wykonana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mieczynie zdobyła główną nagrodę, którą było wydanie 400 szt. kalendarza na 2018 r. i dystrybucja wśród mieszkańców Gminy Krasocin. Nagrodą gwarantowaną dla wszystkich szkół uczestniczących w konkursie były pojemniki przeznaczonych do zbierania zużytych baterii o pojemności 10L (każdy). Ponadto każdy uczeń klas I-III wygranej szkoły otrzymał bidon z wsadem na owoce, który ograniczy spożywanie napojów w butelkach jednorazowego użytku oraz podniesie świadomość ekologiczną wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy w zakresie ponownego użycia opakowania. Dla pozostałych uczniów przekazano drobne upominki w postaci kredek ołówkowych. Fundusze na przeprowadzenie konkursu Stowarzyszenie „Wspólnie dla gminy” pozyskało w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw - II edycja” programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria Galeria Galeria
 Galeria Galeria   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00