Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 27 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

Serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa uczniów do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, które odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

22 kwietnia tradycyjnie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Pierwotnie planowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Klimatu, że laureaci projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ „Postaw na Słońce” zostaną w tym dniu zaproszeni na podobne warsztaty do gmachu Ministerstwa w Warszawie. Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zmiany formuły tego wydarzenia. Ale wierzę, że warsztaty w sieci nic nie stracą ze swego waloru edukacyjnego i będą dla uczniów urozmaiceniem ich codziennych zajęć szkolnych prowadzonych on-line. Co więcej, pozwoliło to rozszerzyć grono uczestników na wszystkich zainteresowanych uczniów.

Bardzo cieszymy się, że zaproszenie na spotkanie z Państwem i młodzieżą tak chętnie przyjął Pan Michał Kurtyka, minister klimatu. Jest gotów wysłuchać Waszych opinii i odpowiedzieć na pytania. Bardzo liczymy na konstruktywną dyskusję i zachęcamy do aktywnego udziału.
    
Oprócz wideoczatu z ministrem klimatu, w warsztatach wezmą także udział znani i lubiani naukowcy: biolog dr Mariusz Gogól i fizyk dr Tomasz Rożek. Nie wątpię, że w przystępnej formie opowiedzą czym grozi globalne ocieplenie, jak mu zapobiegać i jaką rolę odegra w tym rozwój Odnawialnych Źródeł Energii.

Dla wytrwałych proponujemy także warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką, autorem vloga „Filmujemy!”. Pamiętajmy, że jednym z elementów projektu edukacyjnego „Postaw na Słonce” jest konkurs filmowy.

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Interaktywny formularz poprosi Państwa o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość i czy jesteście Państwo nauczycielem czy uczniem. Po zarejestrowaniu staniecie się Państwo pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów, będziecie mogli obejrzeć wykłady i wziąć udział w czacie, za pośrednictwem którego możecie także zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom.

Będziemy wdzięczni jeżeli zechcecie Państwo przekazać nasze zaproszenie i zachęcić do udziału Państwa uczniów. Podobnie jak projekt edukacyjny „Postaw na Słońce”, warsztaty skierowane są do młodzieży z klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, także ci, którzy nie brali udziału w projekcie edukacyjnym „Postaw na Słońce”.

Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska. W załączeniu znajdziecie Państwo więcej informacji na temat programu warsztatów.


Zapraszamy 22 kwietnia!

Z poważaniem,
Radosław Żuk
Prezes Fundacji BOŚ

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00