Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 4 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor

Gospodarka Odpadami

OGŁOSZENIE

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH, ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO ORAZ OPON (wyłącznie od samochodów osobowych)
Z TERENU GMINY KRASOCIN W PIERWSZEJ POŁOWIE 2020 ROKU

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE !!!

Od 18 maja 2020r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krasocinie (PSZOK) ul. Ludowców 9A, będzie ponownie otwarty w I i III poniedziałek miesiąca w godz. od 14.00 do 18.00.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieślach im. bł. ks. J. Popiełuszki w konkursie Postaw na Słońce zajęli 4 miejsce w kraju!!!!

Czytaj więcej...Od grudnia 2019r do lutego 2020r. Szkoła Podstawowa w Cieślach im. bł. ks. J. Popiełuszki brała udział w ogólnopolskim projekcie  „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Celem  projektu było upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), czyli urządzeń, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Projekt zakładał dwa konkursy filmowy oraz badawczy. Nasi uczniowie przystąpili do obu tych konkursów i miło nam poinformować, że w obu dostali się do finału zajmując 4 miejscu w kraju.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

Serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa uczniów do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, które odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Czytaj więcej...

PSZOK nieczynny do odwołania

Czytaj więcej...Z uwagi na trwający stan zagrożenia zdrowia i w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym   informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Ludowców 9A w Krasocinie, będzie nieczynny od dnia 16.03.2020r. do odwołania.

Uczą książki dzieci, jak segregować śmieci

Czytaj więcej...W kolejnym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece publicznej w Krasocinie panią Katarzynę Śliwińską. W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Krasocinie (wychowawczyni p. Anna Wrona). Pani Kasia, która na co dzień pracuje w referacie Rolnictwa i ochrony środowiska w miejscowym Urzędzie Gminy, przeczytała dzieciom opowiadanie „Foka w tarapatach, czyli jak powstał eko-patrol” z książki Niesamowite przygody Toli, Poli i Urwisa (autor Moniki Miłowskiej z Fundacji Tup Tup Tup). 

Czytaj więcej...

TORBY NA ZAKUPY

Czytaj więcej...W ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, wynikającej z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Gmina Krasocin za pośrednictwem sołtysów dostarczy ok. 3000 szt. toreb na zakupy (wykonanych z tworzywa pochodzącego z recyklingu) dla wszystkich właścicieli nieruchomości, którzy złożyli deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Gmina, m.in. w  taki sposób chce podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców naszej gminy, którzy wykorzystując torby wielokrotnego użytku, zrezygnują z  korzystania z popularnych reklamówek z plastiku. Pamiętajmy!!! By chronić środowisko warto używać produktów wielorazowego użycia.

Informacja dla mieszkańców, którzy wystawiają do odbioru odpady komunalne w pojemnikach lub workach z tego samego adresu.

Czytaj więcej...Urząd gminy informuje, że  w sytuacji, gdy w miejscu odbioru odpadów komunalnych znajdują się pojemniki lub worki kilku właścicieli nieruchomości,  wówczas właściciele tych nieruchomości  są zobowiązani  (na własny koszt)   do oznaczenia  pojemnika lub  worka  adresem (dot. m.in.  mieszkańców wynajmujących mieszkania od gminy oraz jeśli  na terenie nieruchomości znajduje się kilka domów lub dom zamieszkują dwie odrębne rodziny i każda z tych rodzin ma złożoną odrębną deklarację, a odpady są wystawiane  przed nieruchomość przy wspólnej bramie itp.

Czytaj więcej...

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00