17/06 2013

PUBLICZNE GIMNAZJUM W BUKOWIE NAJLEPSZE W LIDZE MISTRZÓW „ECHA DNIA”.

Wielki sukces odniosła drużyna chłopców z PG w Bukowie w tegorocznej edycji piłkarskiego turnieju dla gimnazjalistów Liga b_150_100_16777215_00_images_stories_2013_Bukowa_echo_naglowek_dominik_mierzwa_(Small).jpgMistrzów „Echa Dnia” organizowanego przez redakcję gazety  „Echo Dnia” i Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. We wtorek 11 czerwca na stadionie w Nowinach rozegrany został finał tegoż turnieju w którym to zmierzyły się drużyna z Gimnazjum w Małogoszczy występująca jako Juventus Turyn z drużyną z Gimnazjum w Bukowie występującą jako Borussia Dortmund.

Po pełnym emocji meczu, w którym to o zwycięstwie musiały decydować rzuty karne, zwycięstwo przypadło chłopcom z Bukowej. O wysokich umiejętnościach chłopców z Bukowej świadczy  fakt, że zdobyli też nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem uznano Dominika Mierzwę, a królem strzelców został Mateusz Mazur (zdobywca 13 bramek).

Droga do zwycięstwa.
Faza grupowa:
Gimn. Bukowa - Gimn. Krasocin 3 – 0
Gimn. Bukowa - Gimn. Nr 1 Włoszczowa  4 – 1
Gimn. Bukowa - Gimn. Nr 2 Włoszczowa  2 – 0
1/8 finału:
Gimn. Bukowa - Gimn. Chęciny  1 – 1  karne:  4 – 3
1/4 finału:
Gimn. Bukowa - Gimn. Zawichost  5 – 2
1/2 finału:
Gimn. Bukowa - Gimn. Mniów  3 – 1
Finał:
Gimn. Bukowa - Gimn. Małogoszcz  1 – 1 po dogr. 2 – 2 karne:  3 – 0
Strzelcy bramek:
Mateusz Mazur – 13
Jakub Bąk – 3
Marcin Ptak – 2
Konrad Jamorski – 1
Paweł Bąk – 1
Drużyna PG Bukowa grała w składzie: Dominik Mierzwa, Mikołaj Skrzyński, Błażej Stefańczyk, Radosław Jambor, Daniel Pięta , Cezary Skuza, Jakub Bąk, Marcin Ptak, Mateusz Szymczyk, Konrad Stefańczyk, Mateusz Mazur, Paweł Bąk, Radosław Stefańczyk, Jakub Stańczyk, Konrad Hajduk, Kacper Wijas, Przemysław Satro, Filip Goszczyński, Konrad Jamorski.
Opiekunem drużyny był Remigiusz Nowak.

 

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria