Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 2 Sierpień 2021    |    Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan

Strona Startowa

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków – obowiązkowe deklaracje od 1 lipca

Szanowni mieszkańcy od 1 lipca 2021 roku każdy obywatel lub zarządca budynku jest  zobowiązany złożyć deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dla budynków, które już istnieją właściciel lub zarządca budynku ma na to 12 miesięcy, natomiast dla nowo powstałych budynków termin ten wynosi 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Czytaj więcej...

Komunikat meteorologiczny

Czytaj więcej...WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE - PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH NA NAJBLIŻSZE CZTERY DOBY

(30.07.2021 - 03.08.2021)

SKPN.pdf

Czytaj więcej...

Zamknięcie całkowite odcinka drogi powiatowej nr 0264T w miejscowości Skorków w związku z wykonywanymi pracami w obrębie przebudowywanych trzech wiaduktów kolejowych

PBW Inżynieria Jacek Garbacz, Wykonawca zadania pn. „Przebudowa trzech wiaduktów kolejowych znajdujących się w km 31,080 tor nr 1 i tor nr 2 oraz tor bocznicowy LHOIST Bukowa na linii nr 61 Kielce – Fosowskie na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach” realizowanego dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zgodnie z §12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonania nadzoru nad tym zarządzeniem (Dz. U. z 2017 r. poz. 784) zawiadamia o planowanym na dzień 30.07.2021 r. terminie wprowadzenia czasowej organizacji ruchu (zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu poz. 716 z dnia 22.07.2021 r. pismo znak KTD.7120.21.2021.KN).

Nowe ławki zakupione przez Lhoist Bukowa

Czytaj więcej...W Ramach prac związanych z przebudową chodników w Bukowie przy blokach 14,16,18,20,22,24 zamontowano nowe ławki parkowe. Środki na zakup ławek w wysokości 7000 zł  przekazał Zakład Lhoist Bukowa. Serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Czytaj więcej...Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon (wyłącznie od samochodów osobowych i bez felg) z terenu Gminy Krasocin w 2021 roku.

Harmonogram odbioru wielkogabarytów i AGD.pdf

Ruszamy z projektem o nazwie „Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej”!

Czytaj więcej...W związku z tym zapraszamy na rajd rowerowy do Lasocina – 7 sierpnia (sobota). Zapisy i dodatkowe informacje w siedzibie PCK-R lub pod nr tel. 795 190 370. Wyjazd o 9.00 z siedziby PCK-R. Trasa rajdu: Włoszczowa – Kurzelów – Kluczewsko – Rudka – Oleszno – Lasocin. W Lasocinie odbędą się uroczystości upamiętniające powstanie Brygady Świętokrzyskiej. Organizatorzy zapewniają możliwość powrotu autobusem wraz z transportem roweru oraz opiekę medyczną. Serdeczenie zapraszamy.

Czytaj więcej...

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zawyją syreny

Czytaj więcej...W dniu 1 sierpnia 2021 roku mija 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.  Szef Obrony Cywilnej Gminy Krasocin – Wójt Gminy Krasocin informuje, że dla upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00, na terenie gminy Krasocin, zostaną włączone na 3 minuty syreny alarmowe.  Ciągły dźwięk syren upamiętnia godzinę "W" (symboliczna godzina, w której 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie).

Konkurs plastyczny „Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej”

Czytaj więcej...Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza do udziału w Konkursie plastycznym „Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatów: włoszczowskiego, jędrzejowskiego, kieleckiego, koneckiego. Termin składania prac upływa 31 sierpnia 2021 r. Więcej informacji w załączonym regulaminie konkursu.

Czytaj więcej...

Nie spisałeś się przez Internet lub telefon? Spodziewaj się rachmistrza!

Czytaj więcej...W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne.  Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 74

Czytaj więcej...

Od godz. 13:00 dnia 28.07.2021 do godz. 02:00 dnia 29.07.2021, prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

Czytaj więcej...

XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. F. Raka – zgłoszenia do 30 września

Czytaj więcej...Konkurs adresowany jest dla każdej grupy wiekowej. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i osoby dorosłe z terenu całej Polski. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie trzech własnych wierszy nigdzie dotąd niepublikowanych i nienagradzanych w 5 egz. opatrzonych godłem na adres GBP w Krasocinie, ul. Floriańska 1, 29-105 Krasocin w terminie do 30 września 2021 r. Przewidywane są nagrody rzeczowe, książkowe i finansowe ufundowane przez sponsorów konkursu.

Czytaj więcej...

77. rocznica bitwy pod Olesznem: w hołdzie dla żołnierzy "Żbika" i "Marcina"

Czytaj więcej...„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Św. Jan Paweł II, Papież, Jasna Góra, dn. 18 VI 1983 r. Mimo upływającego czasu, w pamięci mieszkańców Oleszna, wciąż żywa jest historia związana ze zwycięstwem odniesionym nad niemieckim oddziałem SS, mającym dokonać pacyfikacji osady, przez oddział Narodowych Sił Zbrojnych mjr Władysława Kołacińskiego "Żbika" oraz Armii Krajowej mjr Mieczysława Tarchalskiego "Marcina". Podczas tej bitwy, żołnierze NSZ i AK wspólnie walczyli i ginęli, stawiając zaciekły opór Niemcom zdążającym do Oleszna, aby siać śmierć i zniszczenie wśród jego mieszkańców.

Czytaj więcej...

„Czyste Powietrze”: Od 1 sierpnia przerwa w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach z gospodarstwa rolnego

Czytaj więcej...Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina o zbliżającej się corocznej przerwie w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach dla osób fizycznych, które to osoby lub członkowie ich gospodarstwa domowego uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego. Zaświadczenie o dochodach jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku o podwyższony poziom dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”. Wydawanie dokumentu w tym przypadku będzie wstrzymane od 1 sierpnia do dnia publikacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego obwieszczenia o podatku rolnym.

Czytaj więcej...

Polska Fundacja Przemysłu Kosmicznego

W związku z dynamicznie rozwijającym się sektorem technologii kosmicznych wykorzystywanych w rolnictwie oraz w obliczu wzmożonej aktywności naszych zachodnich sąsiadów w zakresie wykorzystania tych technologii, jako Polska Fundacja Przemysłu Kosmicznego postanowiliśmy przygotować raport dotyczący popularności rolnictwa precyzyjnego w polskich gospodarstwach rolnych. Do przygotowania tego raportu niezbędne jest uzyskanie informacji o tym czy mieszkańcy Państwa gmin wykorzystują tę technologie.

Czytaj więcej...

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności